X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Polscy studenci w Londynie : opłaca sie studiować za granicą

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 10:42
Polscy studenci coraz częściej wybierają zagraniczne uczelnie. Mimo, że są one drogie i wymagające, rodacy świetnie sobie radzą.
Audio
  • Bardzo Ważny Projekt o strefie euro i studiach w Londynie
Polscy studenci w Londynie : opłaca sie studiować za granicą
Foto: Glow Images/East News

W audycji „Bardzo Ważny Projekt” rozmawialiśmy z polskimi studentami, którzy na co dzień mieszkają w Anglii i studiują ekonomię na prestiżowych uniwersytetach: London School of Economics oraz Cambridge. To ludzie bardzo aktywni i przedsiębiorczy, a może o tym świadczyć fakt, że na zorganizowane przez nich w Londynie Polskie Forum Gospodarczo-Biznesowe przyjechali szefowie największych polskich firm i znani politycy. Studenci wyjechali z Polski, bo dopiero na Wyspach znaleźli miejsce, gdzie mogą zdobyć wiedzę i doświadczenia z najwyższej półki. Ich zdaniem to właśnie w Londynie wykuwają się przyszłe polskie talenty menedżerskie. Studenci deklarują chęć powrotu do kraju.
- Wydawało mi się, że praca w Londynie to najlepsze co może mnie spotkać. Ale porównają możliwości mojej kariery tu i w Polsce. Zdecydowałem, że chcę wrócić do kraju – mówi Michał Leszczyński, 3 rok ekonomii w London School of Economics.
Jedną z przyczyn jest fakt, że w Polsce po zagranicznych studiach można znacznie szybciej awansować niż w Londynie. Podobnego zdanie są inni studenci
- Im dłużej jestem w Londynie tym bardziej doceniam nasz kraj – deklaruje Kuba Szewczyk student 2-roku LSE. 

W audycji również o tym, że Polsce opłaca się wejść do strefy euro.

Zazwyczaj przyglądamy się polskiej gospodarce z perspektywy własnego podwórka. Może warto czasem spojrzeć z szerszej perspektywy. W audycji rozmawialiśmy z Edwardem Lucasem dziennikarzem The Economist, który pisze o Polsce. Czy zdaniem brytyjskiego dziennikarza powinniśmy przyjąć wspólną walutę? - Uważam, że na razie korzystacie z faktu posiadania odrębnej waluty. Jednak w dłuższej perspektywie przyjęcie euro pozwoli Wam dużo zaoszczędzić. Obecność w strefie podnosi atrakcyjność w oczach zagranicznych inwestorów, obniża koszty transakcyjne i umieszcza w środku podejmowania decyzji w Europie. Jest takie polskie powiedzenie: nic o nas bez nas – wyjaśnia dziennikarz.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym co myślą o naszej gospodarce Brytyjczycy, oraz dlaczego Polacy wyjeżdżają na zagraniczne uczelnie posłuchaj audycji „Bardzo Ważny Projekt”.

Zobacz więcej na temat: strefa euro Trójka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eurostrefa: rekordowe bezrobocie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 14:31
W eurostrefie znów wzrosło bezrobocie i znów do rekordowych poziomów. Najnowsze dane podał unijny urząd statystyczny Eurostat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Niemczech zablokowano pakt fiskalny. Policzek dla Merkel

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 17:30
W Niemczech nie będą na razie obowiązywać przepisy paktu fiskalnego. Ich wprowadzenie zablokowano w Bundesracie, czyli drugiej izbie niemieckiego parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rostowski: ustalmy kryteria dla strefy euro

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 17:32
Zdaniem Jacka Rostowskiego, warto określić własne warunki, które pokażą gotowość Polski do przyjęcia euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łotwa chce mieć euro od 2014

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 10:56
Łotwa złoży w poniedziałek formalny wniosek o członkostwo w grupie państw euro. Rząd w Rydze chciałby wprowadzić wspólną walutę 1 stycznia 2014 roku.
rozwiń zwiń