Gospodarka

Hossa

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:50
Hossa to długotreminowy cykl wzrostowy cen papierów wartościowych oraz cen towarów na giełdzie.
Audio
  • Czym jest hossa wyjaśnia portalowi gospodarka.polskieradio.pl: Łukasz Zembik z Domu Maklerskiego TMS Brokers (Elżbieta Szczerbak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)

Odzwierciedla dobre nastroje wśród inwestorów i może trwać nawet kilka lat. Przeciwieństwem hossy jest bessa, czyli długoterminowy trend spadkowy.

Symbolem hossy jest byk, skojarzenie nawiązuje do metody ataku byka rogami z dołu ku górze. Symbolem bessy natomiast  jest niedźwiedź, który atakuje łapą od góry do dołu. 

Elżbieta SzczerbakTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Futures

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 18:19
Futures to kontrakt terminowy, w którym strony umawiają się na sprzedaż lub kupno określonego instrumentu bazowego za ściśle określoną cenę w ściśle określonym terminie. Instrumentem bazowym może być cena: surowca, akcji, indeksu giełdowego albo kurs waluty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrosty na Wall Street

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 08:18
Środowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła wzrosty najważniejszych indeksów. Dane z gospodarki amerykańskiej wskazują na wzrost presji inflacyjnej, co wraz z wystąpieniem Janet Yellen przed Kongresem wzmacnia oczekiwania na podwyżki stóp proc. w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowy dzień na warszawskiej giełdzie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 18:08
Czwartek przyniósł inwestorom z Książęcej kolejny dzień wzrostów. Dziś po raz pierwszy od września 2015 roku WIG20 notowany był powyżej poziomu 2 tys. 200 punktów. 
rozwiń zwiń