Gospodarka

Karta kredytowa

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 18:32
Karta kredytowa jest rodzajem karty płatniczej. Nie jest powiązana z naszym kontem osobistym, a z przyznamym nam przez bank limitem kredytowym.
Audio
  • Co to jest karta kredytowa, jak się z niej korzysta i płaci za jej używanie, wyjaśnia Michał Krajkowski, główny analityk NOTUS Finanse (Justyna Golnko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)

Limit kredytowy jest odnawialny, czyli po spłaceniu całości, czy części zobowiązania możemy ponownie z tej karty kredytowej korzystać.

Karta kredytowa daje nam nieoprocentowany kredyt na okres nawet do kilkudziesięciu dni. To tzw. okres bezodsetkowy. Ten okres może wynosić nawet pięćdziesiąt kilka dni i w tym czasie korzystanie z długu nic nas nie kosztuje.

Odsetki będziemy musieli zapłacić wtedy, kiedy nie spłacimy w terminie całego zadłużenia. Ta zasada dotyczy jednak tylko transakcji bezgotówkowych. Od transakcji wypłaty gotówki, np. w bankomatach, odsetki trzeba zapłacić w każdym przypadku za każdy dzień do dnia wypłaty środków.

Kartą kredytową można płacić w każdym sklepie albo punkcie usługowym, gdzie znajduje się terminal, który umożliwia płatności bezgotówkowe. Możemy płacić nią, także robiąc zakupy przez internet, wystarczy wpisać numer karty, dane jej właściciela oraz kod CVV.

Justyna Golonko


Zobacz więcej na temat: karta kredytowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak