X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

"Rządy Pieniądza": limit składek na ZUS zostaje

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 11:20
Trybunał Konstytucyjny uznał, że ustawa znosząca limit 30-krotności składek na ZUS jest niezgodna z konstytucją. Wątpliwości sędziów wzbudziło głównie głosowanie nad ustawą w Senacie, gdzie powstał spór o to, czy było kworum. O decyzji TK rozmawiali eksperci, goście "Rządów Pieniądza".
Audio
  • Rządy Pieniądza 15.11.2018, cz. 1 (Polskie Radio 24)
  • Rządy Pieniądza 15.11.2018, cz. 2 (Polskie Radio 24)
ZUS wyda setki milionów złotych na systemy informatyczne
ZUS wyda setki milionów złotych na systemy informatyczneFoto: Whitelook/ Shutterstock

Monika Kurtek z Banku Pocztowego powiedziała, że biznes może teraz poczuć pewną ulgę, bo do tej pory panowała spora niepewność w tej kwestii, a sprawa limitu składek dotyczy przede wszystkim dużych firm i osób najlepiej zarabiających.

Ekspert Pracodawców RP Arkadiusz Pączka mówił, że choć Trybunał zakwestionował przede wszystkim głosowanie nad ustawą w Senacie, to poważne wątpliwości budził cały sposób procedowania ustawy, niezgodny, w jego ocenie z zasadą dialogu społecznego.

- Ten wyrok nas cieszy jako przedsiębiorćów, ale jego uzasadnienie jest rozczarowujące i nie wróży dobrze dialogowi społecznemu w naszym kraju. Firmy odetchnęły, bo to była zmiana "za pięć dwunasta", ale mam nadzieję, że rząd na dłużej da sobie spokój z takimi pomysłami - zaznaczył.

Ekonomista Marek Wołos zwrócił uwagę, że wyrok TK nie dał merytorycznej odpowiedzi na pytanie, czy samo zniesienie limitu 30-krotności jest zgodne z ustawą zasadniczą. Jego zdaniem można się spodziewać, że w przyszłości podobna ustawa trafi ponownie do Sejmu, zwłaszcza jeżeli koniunktura się pogorszy i dodatkowe pieniądze będą potrzebne ZUS-owi.

Gospodarzem audycji była Karolina Mózgowiec.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, md

Zobacz więcej na temat: Karolina Mózgowiec
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak