X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Trzecia Strona Medalu na 60-lecie Kroniki Sportowej

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 20:29
30 listopada audycja radiowej Jedynki - "Kronika Sportowa" obchodzi 60. urodziny. Z tej okazji inny radiowy program sportowy - "Trzecia Strona Medalu" postanowiła przyjrzeć się temu jubileuszowi.
Audio
  • W Trzeciej Stronie Medalu o 60-leciu Kroniki Sportowej (PR3)
Ciasto na 60-lecie Kroniki Sportowej w studiu radiowej Jedynki
Ciasto na 60-lecie Kroniki Sportowej w studiu radiowej JedynkiFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

O magii sportowych relacji radiowych mówili w audycji Trójki - polski kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski, a obecnie organizator Tour de Pologne - Czesław Lang, polski lekkoatleta, który specjalizował się w skoku wzwyż - Jacek Wszoła, polski dziennikarz, publicysta i tłumacz - Tadeusz Olszański, polski alpinista, geodeta, obecnie przedsiębiorca - Leszek Cichy i polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy - Andrzej Supron.

Zapraszamy do wysłuchania opowieści o doświadczeniach z Kroniką Sportową tych znakomitych postaci świata polskiego sportu.

60 lat Kroniki Sportowej - słuchaj wszystkich odcinków >>>

Niedziela 30 listopada to dzień jubileuszu, radiowa Jedynka przez cały dzień emituje materiały z wypowiedziami ludzi związanych z tą audycją.

"Kronika Sportowa" jest najstarszą audycją sportową w Polsce, nadawaną od 30 listopada 1954 roku. Niemal od początku poprzedza ją sygnał dźwiękowy ze słowami - "Oj strzelaj, prędzej, strzela... jest". To fragment relacji Tadeusza Pyszkowskiego z meczu Legia Warszawa - Slovan Bratysława. Audycja od 60 lat cieszy się niezmiennym powodzeniem, wciąż budzi zainteresowanie i sympatie słuchaczy, w tym także tych najmłodszych. Najwybitniejszym sprawozdawcą w historii polskiej radiofonii był Bohdan Tomaszewski, który sprawił, że zawód dziennikarza sportowego, nie tylko radiowego, zdobył uznanie wielu środowisk. Historię "Kroniki Sportowej" tworzyli znakomici dziennikarze i sprawozdawcy m.in.: Konrad Gruda, Tadeusz Pyszkowski, Witold Dobrowolski, Bohdan Tomaszewski, Bogdan Tuszyński, Lesław Skinder, Dariusz Szpakowski, Włodzimierz Szaranowicz, Henryk Urbaś, Krzysztof Miklas, Renata Susałko, Bogdan Chruścicki, Marek Rudziński, Jarosław Idzi, Cezary Gurjew, Andrzej Janisz, Tomasz Zimoch, Janusz Sternowski, Maciej Pakulski, Włodzimierz Rezner, Tadeusz Kwaśniak, Marek Solecki, Artur Dyczewski, Krzysztof Klepczyński, Jerzy Góra, Henryk Grzonka, Adam Socha, Adam Tomanek, Marcin Figura, Jacek Fuglewicz, Roman Napłoszek, Marcin Rosengarten, Andrzej Gajda, Bogdan Saternus, Sylwia Urban, Piotr Falkowski, Jerzy Gebert i wielu innych.

"Kronika Sportowa” to część historii polskiego sportu. Audycja ma niepowtarzalny charakter i skupia w sobie niemal wszystkie elementy misji radia publicznego: informacje, relacje na żywo, wywiady i reportaże.

"Trzecia strona medalu" na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

 

man, polskieradio.pl, PR3

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Gollob: w pożegnalnym Grand Prix będę walczył do ostatniego metra

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 09:00
Tomasz Gollob szykuje się do pożegnania z cyklem Grand Prix. Jego ostatni występ w tym cyklu będzie miał miejsce w Warszawie na Stadionie Narodowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Olech zdominował trójbój siłowy

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 09:40
Jarosław Olech jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem, który zajmuje się trójbojem siłowym. Dominacji w tej dyscyplinie mogliby pozazdrościć prawie wszyscy polscy sportowcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajd Miejski w Warszawie. "Najważniejsze jest zgranie"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 10:03
Rajdy miejskie goszczą w różnych miastach całej Polski. Tym razem dwuosobowe zespoły rywalizowały w Warszawie, mając do pokonania nietypowe zadania.
rozwiń zwiń