X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

60 lat "Kroniki Sportowej". Dwie miłości w jednym - do sportu i radia

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 22:06
Od 30 listopada 1954 roku "Kronika Sportowa" niezmiennie informuje o najważniejszych sportowych wydarzeniach, donosząc Polakom o sukcesach ich rodaków. Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej specjalnie na ten wyjątkowy jubileusz.
Audio
  • Specjalny program poświęcony 60. urodzinom "Kroniki Sportowej" prowadzili Tomasz Zimoch, Renata Susałko i Andrzej Janisz (PR1)
Tomasz Zimoch na stanowisku
Tomasz Zimoch na stanowiskuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Kronika Sportowa” jest najstarszą audycją sportową w Polsce, nadawaną od 30 listopada 1954 roku.

Od 60 lat cieszy się niezmiennym powodzeniem, wciąż budzi zainteresowanie i sympatie słuchaczy, w tym także tych najmłodszych. Najwybitniejszym sprawozdawcą w historii polskiej radiofonii był Bohdan Tomaszewski, który sprawił, że zawód dziennikarza sportowego, nie tylko radiowego, zdobył uznanie wielu środowisk.

- Bezpośrednie transmisje to kawaleria radiowa, coś efektownego i błyszczącego. A cenna, bezcenna "Kronika Sportowa", przez którą od tylu lat przewijają się wspaniałe postacie, to cudowna, dzielna piechota. Szara, codzienna praca, bez której nie byłoby zwycięstwa sportowego - mówił redaktor Bohdan Tomaszewski, przez lata związany z audycją.

Przez całą niedzielę radiowa Jedynka emitowała materiały dotyczące "Kroniki Sportowej".

Przez ostatnie 60 dni Tomasz Zimoch i jego goście opowiadali o historii audycji i swoich wspomnieniach z nią związanych.

60 lat Kroniki Sportowej - słuchaj wszystkich odcinków >>>

Ryszard
Ryszard Szurkowski i Tomasz Zimoch w studiu Radiowej Jedynki. Dziennikarze sportowi świętują 60-lecie "Kroniki Sportowej" Fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Nie zabrakło też wspomnień osób, które Naczelna Redakcja Sportowa Polskiego Radia wybrała jako największe osobowości 60-lecia Kroniki Sportowej, wśród nich Andrzej Bachleda, Adam Małysz, Andrzej Grubba, Kazimierz Górski, Włodzimierz Lubański oraz goście audycji Irena Szewińska i Ryszard Szurkowski.

>>>60 lat "Kroniki Sportowej". Wyjątkowi goście Tomasza Zimocha<<<

Swoją pracę wspominali także dziennikarze związani z audycją.

Pierwszą część programu prowadził Tomasz Zimoch, którego gościem był Ryszard Szurkowski.

W specjalnym konkursie dla słuchaczy gra toczyła się o książkę "Historia sportu” oraz wyjątkowe jedynkowe kubki zrobione z okazji 60-lecia Kroniki Sportowej.

Drugą część audycji poprowadzili Renata Susałko i Andrzej Janisz. Gościem specjalnym była Irena Szewińska.

Historię "Kroniki Sportowej” tworzyli znakomici dziennikarze i sprawozdawcy m.in.: Konrad Gruda, Tadeusz Pyszkowski, Witold Dobrowolski, Bohdan Tomaszewski, Bogdan Tuszyński, Lesław Skinder, Dariusz Szpakowski, Włodzimierz Szaranowicz, Henryk Urbaś, Krzysztof Miklas, Renata Susałko, Bogdan Chruścicki, Marek Rudziński, Jarosław Idzi, Cezary Gurjew, Andrzej Janisz, Tomasz Zimoch, Janusz Sternowski, Maciej Pakulski, Włodzimierz Rezner, Tadeusz Kwaśniak, Marek Solecki, Artur Dyczewski, Krzysztof Klepczyński, Jerzy Góra, Henryk Grzonka, Adam Socha, Adam Tomanek, Marcin Figura, Jacek Fuglewicz, Roman Napłoszek, Marcin Rosengarten, Andrzej Gajda, Bogdan Saternus, Sylwia Urban, Piotr Falkowski, Jerzy Gebert i wielu innych.

>>>60 lat "Kroniki Sportowej". Wyjątkowi goście Tomasza Zimocha<<<

"Kronika Sportowa” to część historii polskiego sportu. Audycja ma niepowtarzalny charakter i skupia w sobie niemal wszystkie elementy misji radia publicznego: informacje, relacje na żywo, wywiady i reportaże.

ps, polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

60 lat "Kroniki Sportowej". Dziennikarze o legendarnej audycji

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 17:06
30 listopada "Kronika Sportowa" obchodzi 60. urodziny. W niedzielę Jedynka wyemitowała cykl wspomnień i opowieści dziennikarzy związanych z tą kultową dla wielu fanów sportu audycją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

60 lat "Kroniki Sportowej". Wyjątkowi goście Tomasza Zimocha

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 17:33
Z okazji 60. urodzin "Kroniki Sportowej" Tomasz Zimoch opowiadał o dziennikarzach, gwiazdach i najciekawszych wydarzeniach związanych z tą audycją, zapraszając do wspomnień wyjątkowych gości.
rozwiń zwiń