X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Wybitni sportowcy uhonorowani przez Polskie Radio

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 20:00
W czwartek 12 lutego w siedzibie Polskiego Radia ośmioro polskich sportowców zostało uhonorowanych tytułem "Osobowości 60-lecia Kroniki Sportowej”. Okolicznościowe grawertony wręczył Andrzej Siezieniewski, prezes Zarządu Polskiego Radia.
Audio
  • Irena Szewińska podczas 60-lecia Kroniki Sportowej (IAR)
  • Ryszard Szurkowski podczas 60-lecia Kroniki Sportowej (IAR)
  • Sobiesław Zasada podczas 60-lecia Kroniki Sportowej (IAR)
  • Andrzej Bachleda-Curuś podczas 60-lecia Kroniki Sportowej (IAR)
  • Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski uhonorował osobistości 60-lecia "Kroniki Sportowej" (Kronika Sportowa/Jedynka)
Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia  w otoczeniu uhonorowanych - Ireny Szewińskiej, Sobiesława Zasady (drugi z prawej), Ryszarda Szurkowskiego (z prawej ) oraz Jerzego Grubby, brata Andrzeja Grubby
Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia w otoczeniu uhonorowanych - Ireny Szewińskiej, Sobiesława Zasady (drugi z prawej), Ryszarda Szurkowskiego (z prawej ) oraz Jerzego Grubby, brata Andrzeja Grubby Foto: Bartosz Wojciechowski PR

"Kronika Sportowa” ma już ponad 60 lat i jest najstarszą wciąż emitowaną audycją Polskiego Radia. Z tej okazji zespół Naczelnej Redakcji Sportowej postanowił przyznać ośmiorgu polskim sportowcom tytuły "Osobowości 60-lecia Kroniki Sportowej”. Uhonorowani zostali: Irena Szewińska, Ryszard Szurkowski, Włodzimierz Lubański, Adam Małysz, Andrzej Bachleda Curuś, Sobiesław Zasada oraz pośmiertnie Andrzej Grubba i Kazimierz Górski.

- Bardzo chętnie wracamy do wspomnień, intencją tego spotkania jest podziękowanie i złożenie hołdu za to, że dzięki Wam mogliśmy razem z milionami naszych słuchaczy przeżywać niezapomniane emocje. Bez Was również nasi komentatorzy nie mogliby rozwinąć swoich skrzydeł, aby jak najbardziej pobudzić wyobraźnię słuchających, by mogli oni jak najpełniej przeżywać i cieszyć się z sukcesów naszych sportowców - zwrócił się do sportowców Andrzej Siezieniewski, prezes Zarządu Polskiego Radia.

- Od momentu powstania "Kronika Sportowa" cieszyła się ogromną popularnością, ale to również dzięki Wam tak bardzo wpisała się w historię zarówno radia, jak i sportu – podkreślił Andrzej Siezieniewski.

Andrzej Bachleda Curuś, pierwszy polski narciarz, który zdobył medal mistrzostw świata w konkurencjach alpejskich - brąz w 1970 r. w Val Gardena w kombinacji alpejskiej, a w 1974 r. na mistrzostwach świata w Sankt Moritz poprawił to miejsce zdobywając w kombinacji alpejskiej srebrny medal, zdradził, że wyróżnienie Polskiego Radia jest dla niego niezwykłe. - To najważniejsze trofeum jakie otrzymałem w swojej karierze - podkreślił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl były narciarz.

Tytuł "Osobowości 60-lecia Kroniki Sportowej" jest wyrazem uznania i ogromnego szacunku dla nieprzeciętnych sukcesów sportowych, nienagannej postawy etycznej i respektowania reguł czystej gry. Jest również przejawem wdzięczności za zawsze sympatyczny i życzliwy stosunek do dziennikarzy sportowych Polskiego Radia.

/
Ryszard Szurkowski przyjmuje wyróżnienie od Andrzeja Siezieniewskiego obok Sobiesław Zasada fot. Bartosz Wojciechowski PR

Z okazji jubileuszu "Kroniki Sportowej" w listopadzie 2014 na antenie Jedynki Tomasz Zimoch opowiadał o historii audycji. Zapraszamy do słuchania opowieści o jej twórcach i autorach, o ludziach, bez których trudno wyobrazić sobie emisję "Kroniki" - realizatorach, ludziach sportu, ale także jej wiernych słuchaczach.

 

Źródło: Polskie Radio

60 lat Kroniki Sportowej - słuchaj wszystkich odcinków >>>

Aneta Hołówek, PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

60 lat "Kroniki Sportowej". "Nie wszystko jest takie różowe, jak się wydaje"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 13:59
Gościem kolejnej audycji Tomasza Zimocha na 60. urodziny "Kroniki Sportowej" był prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.
rozwiń zwiń

Czytaj także

60 lat "Kroniki Sportowej". Tajemnice Adama Małysza

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 12:53
Tomasz Zimoch zaprasza na kolejny odcinek audycji na 60. urodziny Kroniki Sportowej, tym razem poświęcony Adamowi Małyszowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

60 lat "Kroniki Sportowej". "Każdemu młodemu życzę wygranej etapu Tour de France"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 12:40
Zenon Jaskuła to kolejny znany sportowiec, który słuchał Kroniki Sportowej od lat młodzieńczych. Później kolarz stał się bohaterem zasłużonej audycji.
rozwiń zwiń