X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Nie żyje Bogdan Chruścicki, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów Redakcji Sportowej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 14:18
Dziennikarz zmarł rano w Warszawie w wieku 69 lat.
Audio
  • Bogdana Chruścickiego wspomina redakcyjna koleżanka Renata Susałko (IAR)
  • - Bogdan był zawsze i wszędzie - mówi jego redakcyjny kolega, Andrzej Janisz (IAR)
  • Swojego redakcyjnego kolegę wspomina Henryk Urbaś (IAR)
  • Nagranie z archiwum Polskiego Radia. Gościem "Sygnałów Dnia" w lutym 2011 roku był Bogdan Chruścicki (PolskieRadio.pl)
  • Szef polskiego oddziału Eurosportu Witold Domański wspomina Bogdana Chruścickiego (IAR)
Bogdan Chruścicki
Bogdan Chruścicki Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Bogdan Chruścicki specjalizował się w relacjonowaniu zawodów w sportach zimowych, przede wszystkim w skokach i biegach narciarskich. Przez wiele lat pracował w Redakcji Sportowej Polskiego Radia.

Był sprawozdawcą podczas letnich igrzysk olimpijskich w Moskwie (1980), Los Angeles (1984), Seulu (1988), Barcelonie (1992) i Atlancie (1996) oraz zimowych igrzysk w Lake Placid (1980), Sarajewie (1984), Calgary (1988), Albertville (1992), Lillehammer (1994) i Nagano (1998).

Bogdan Chruścicki był autorem wielu książek o tematyce sportowej. Po odejściu z Polskiego Radia komentował głównie sporty zimowe na antenie Eurosportu.

***

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z archiwum Polskiego Radia. Gościem "Sygnałów Dnia" w lutym 2011 roku był Bogdan Chruścicki.

Gość Jedynki zwracał wówczas uwagę, że kontrole antydopingowe w niektórych dziedzinach sportu są fikcją. Na przykład w tenisie. - Są tam tak wielkie pieniądze, że nikt nie będzie kontrolował zawodników i zawodniczek - zwracał uwagę komentator w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim i Wiesławem Molakiem. W rozmowie Bogdan Chruścicki mówił także o lekach stosowanych przez norweskie biegaczki narciarskie. - Leki na astmę to legalny doping. Ale w sporcie są tak duże pieniądze, że nikomu nie zależy na ukróceniu tego procederu.

(ah)

Zobacz więcej na temat: SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak