X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Tomasz Zimoch, Andrzej Janisz i Henryk Sytner odznaczeni przez prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 17:15
Pracownicy Polskiego Radia zostali odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę. Z okazji 90-lecia instytucji uhonorowani zostali między innymi wieloletni pracownicy Naczelnej Redakcji Sportowej - Andrzej Janisz i Tomasz Zimoch. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski został odznaczony Henryk Sytner - wieloletni propagator kolarstwa na antenie radiowej Trójki.
Audio
  • Andrzej Janisz relacjonuje wizytę w Santosie, mieście brazylijskiego króla piłki nożnej, Pelego (PR1)
  • Tomasz Zimoch komentuje bramkę Roberta Lewandowskiego w meczu Polska - Irlandia (PR1)
  • Henryk Sytner rozmawia z Witoldem Domańskim z Eurosportu w Trzeciej Stronie Medalu o Lindsay Vonn, która chce się zmierzyć z mężczyznami w narciarstwie alpejskim (PR3)
Tomasz Zimoch i Andrzej Janisz zostali odznaczeni Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski
Tomasz Zimoch i Andrzej Janisz zostali odznaczeni Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia PolskiFoto: Polskie Radio/Małgorzata Sas

W czwartek minister w kancelarii prezydenta Wojciech Kolarski podczas uroczystości odczytał list od Andrzeja Dudy skierowany do pracowników Polskiego Radia. Prezydent napisał, że jubileusz 90-lecia Polskiego Radia jest okazją, by z dumą przypomnieć dokonania pionierów radiofonii w Polsce, będących również liderami radiofonii w Europie.

Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski otrzymali wieloletni pracownicy Naczelnej Redakcji Sportowej - Andrzej Janisz oraz Tomasz Zimoch.

Czytaj dalej
lewandowski 1200.jpg
Polska - Irlandia. Tomasz Zimoch w formie godnej biało-czerwonych

Tomasz Zimoch z wykształcenia jest prawnikiem, na antenie relacjonuje m.in. mecze reprezentacji narodowej oraz Ekstraklasy. Znany z żywiołowych relacji z imprez sportowych - w tym spotkań polskich klubów piłkarskich w europejskich pucharach, zawodów w skokach narciarskich, czy niezapomnianych relacji z Euro 2012.

W 2009 roku został odznaczony Złotym Mikrofonem "za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu". Nagroda Polskiego Radia przyznawana jest od 1969 roku osobom, których praca przyczynia się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Zimoch jest także pomysłodawcą nagrody Skok Roku. Był odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

W takich chwilach szczególnie dziękuję WAM - Kibicom, Słuchaczom, Ludziom dobrej woli, Wszystkim Życzliwym! Bez Was nie miałbym tej miłej chwili... DZIĘKUJĘ!

Posted by Tomasz Zimoch on 19 listopada 2015

Niezwykle ważną postacią dla sportu na antenach Polskiego Radia jest także Andrzej Janisz. Karierę w Polskim Radiu zaczął w 1983 r. i pracuje do dziś. Przez ten okres komentował m.in. igrzyska olimpijskie, mecze mistrzostw świata czy Europy w piłce nożnej. Na zmianę z Tomaszem Zimochem komentuje dla radia mecze polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Prowadził także liczne audycje, takie jak "Studio S-13” czy "Kronika sportowa”.

Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski został odznaczony Henryk Sytner, wieloletni propagator kolarstwa na antenie radiowej Trójki, który od czterech dekad organizuje największą w Polsce akcję turystyczno-sportową dla dzieci i młodzieży - "Wakacje na dwóch kółkach".

Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski podkreślał, że wyróżnienia przyznane przez prezydenta dla pracowników publicznego nadawcy są niezwykle ważnym wyrazem docenienia ich pracy.

Pracownicy otrzymali Krzyże Oficerskie oraz Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski oraz Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi.

Zapraszamy do wysłuchania załączonych materiałów dźwiękowych. Komentatorzy w każdym momencie swojej pracy na antenenie, wydarzenia na sportowych arenach opisują w niepowtarzalny i barwny sposób.

ps, ah, PolskieRadio.pl, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janisz przed Polska - Czechy: z czeskimi piłkarzami jest jak z czeskim piwem

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 13:27
"Z czeskimi piłkarzami jest jak z czeskim piwem. Choćby człowiek wyjechał na prowincję, choćby trafił do najgorszego szynku, to piwo zawsze dostanie dobre. Odpowiednio schłodzone, na podstawce, z nazwą browaru i pianką przyjemnie wieńcząca kufel. Dobrego piłkarza w Czechach też znaleźć nie trudno" - uważa Andrzej Janisz, dziennikarz radiowej Jedynki, który na antenie Polskiego Radia będzie komentował mecz towarzyski Polska - Czechy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska - Czechy: Arkadiusz Milik wodzem jak Robert Lewandowski, a co wyprawiał Kapustka

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 13:40
Bez Roberta Lewandowskiego i Grzegorza Krychowiaka, którzy stanowią trzon reprezentacji Polski, biało-czerwoni pokonali 3:1 Czechy. "Pod nieobecność naszych liderów okazało się, że kilku zawodników może ich zastąpić i zostać pierwszoplanowymi postaciami kadry" - mówi Andrzej Janisz, dziennikarz radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownicy Polskiego Radia wyróżnieni odznaczeniami państwowymi

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 14:33
W uroczystości udział wzięli m.in. podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski i prezes zarządu, redaktor naczelny Polskiego Radia S.A. Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń