Sport

PŚ w biegach: Justyna Kowalczyk wciąż ma po co biegać

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 12:10
- Nie odpuszczam startów stylem dowolnym, bo trzeba kompensować pracę treningową, ale skupiam się na klasyku - mówi Justyna Kowalczyk w audycji "Trzecia Strona Medalu".
Audio
  • Justyna Kowalczyk w "Trzeciej Stronie Medalu"/Trójka
Justyna Kowalczyk na trasie biegu na 10 km techniką klasyczną na dochodzenie w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskim Kuusamo
Justyna Kowalczyk na trasie biegu na 10 km techniką klasyczną na dochodzenie w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskim KuusamoFoto: PAP/Grzegorz Momot

Czytaj dalej
Justyna Kowalczyk 1200.jpg
PŚ w biegach: Justyna Kowalczyk błysnęła, ale Johaug była poza zasięgiem

Justyna Kowalczyk spokojnie i z wielkimi nadziejami mówi o tegorocznym sezonie. - Wszystko udało się pozamykać. Udało się przepracować, udało się pozyskać świetnego sponsora i udział w doskonałej drużynie - mówi Kowalczyk.

Reprezentantka Polski jest najbardziej doświadczoną spośród startujących w Pucharze Świata zawodniczek. - Teraz po zawodach, inaczej niż przed laty, potrzebuję więcej czasu na regenerację - wyjaśnia Kowalczyk w rozmowie z Michałem Gąsiorowskim.

Tegoroczny sezon będzie trochę inny niż poprzednie. Bez wielkiej imprezy głównej (mistrzostw świata, czy igrzysk), a także bez największej rywalki - Marit Bjoergen (która w grudniu zostanie mamą). - Będą jednak trzy toury, kilka maratonów, kilka biegów stylem klasycznym, "trzydziestka" w Oslo. Jest po co biegać - podkreśla mistrzyni. 

W piątek i sobotę na inaugurację sezonu biegów narciarskich w fińskim Kuusamo Justyna Kowalczyk zajęła odległe miejsca.W niedzielę na koronnym dystansie Polka była znacznie lepsza. Kolejne zawody Pucharu Świata w biegach odbędą się za tydzień w norweskim Lillehammer. Na sobotę zaplanowano bieg łączony na 15 km, a na niedzielę sztafetę. Justyna Kowalczyk w tym czasie prawdopodobnie wystartuje w maratonie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. Z Justyną Kowalczyk o odwiecznym rywalu, czyli bólu piszczeli, o startowym doświadczeniu, o regeneracji - tej obecnej i tej sprzed lat, a także o perspektywie posiadania chudszych nóg rozmawiał Michał Gąsiorowski.

Trzecia strona medalu na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00

ah, PR3

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Justyna Kowalczyk: ten sezon dał mi wielkiego kopa motywacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 07:25
Justyna Kowalczyk sezon zakończyła zawodami Pucharu Świata w Drammen. Teraz polska biegaczka narciarska wraca do zdrowia po operacji kolana. Z naszą zawodniczką rozmawiał Michał Gąsiorowski z radiowej Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PŚ w Kuusamo: To nie był dobry bieg Kowalczyk - Polka daleko poza czołówką

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 11:18
Justyna Kowalczyk zajęła 29. miejsce w zmaganiach na 5 km techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskim Kuusamo. Najlepsza była Norweżka Therese Johaug. Polka straciła do niej 52,2 s.
rozwiń zwiń