Sport

Anita Włodarczyk z jednym marzeniem na przyszły rok. Będzie zdrowie, będą wyniki

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 12:18
Najlepsza młocistka świata, Anita Włodarczyk, rozmawiała z Rafałem Bałą w audycji "Sport pod choinką". Zapraszamy do posłuchania wywiadu z polską mistrzynią.
Audio
  • Rafał Bała rozmawia z Anitą Włodarczyk (Jedynka/Sport pod choinką)
Anita Włodarczyk podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej
Anita Włodarczyk podczas Memoriału Kamili SkolimowskiejFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Przed świętami mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem wróciła z pierwszego zagranicznego zgrupowania przed sezonem 2017. Ostatnie trzy tygodnie spędziła z Katarze, gdzie rozpoczęła treningi. Teraz nadszedł czas na świąteczną przerwę, którą zawodniczka spędza w rodzinnym Rawiczu.

- Większość mojej rodziny tu mieszka, więc wszyscy się spotykamy i czuć tę świąteczną atmosferę. Zawsze chętnie przyjeżdżam, w ubiegły piątek odebrałam tytuł honorowego obywatela miasta, po raz pierwszy w historii taki tytuł został przyznany, więc dla mnie to też były wyjątkowe chwile, bo zapiszę się w historii mojego miasta - przyznała. 

Włodarczyk już od lat mieszka w Warszawie i docenia komfort, który daje jej stolica. Ma jednak świadomość, że wiele rzeczy dla sportowców można poprawić. - Cały czas żyję nadzieją, że te warunki się poprawią. W tym mieście nie ma żadnego stadionu lekkoatletycznego, na którym mogłyby odbywać się duże imprezy. Nie chodzi o to, żeby został on wybudowany dla mnie, tylko dla młodzieży, żeby dzieciaki miały, gdzie trenować. Ta nadzieja jeszcze gdzieś w mojej głowie jest - powiedziała. 

Włodarczyk ma jeszcze przed sobą kilka lat kariery, ale wyraziła nadzieję, że doczeka się godnej następczyni, która będzie zdobywać medale dla biało-czerwonych.

Czy polska lekkoatletyka cały czas się rozwija, jakie ma przed sobą perspektywy? Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy, w której Anita Włodarczyk wspomina też Kamilę Skolimowską i początki swojej kariery.

Tytuł audycji: Boże Narodzenie w radiowej Jedynce

Prowadzi: Marcin Kusy,

Rozmowia: Rafał Bała

Gość: Anita Włodarczyk (lekkoatletka, rekordzistka świata w rzucie młotem, złota medalistka mistrzostw Europy, świata i mistrzyni olimpijska)

Data emisji: 26.12.2016

Godzina emisji: 11.11

ps/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także