Sport

"Lepiej byś tam umarł". Khalidov i Twardoch połączyli siły w świetnej opowieści

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 14:32
Popularny pisarz i wojownik MMA - teoretycznie teoretycznie mamy do czynienia ze skrajnościami, ale efektem współpracy Szczepana Twardocha i Mameda Khalidova jest książka, z której wyłania się pełny obraz zawodnika.
Audio
  • Mamed Khalidov i Szczepan Twardoch w "Trzeciej Stronie Medalu" (Trójka)
Mamed Khalidov
Mamed KhalidovFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

Talentu nie brakuje żadnemu z nich - Twardoch jest jednym z najgłośniejszych współczesnych rodzimych pisarzy, docenianym w kraju, ale budzącym też wiele emocji. Khalidov od lat uchodzi za czołową postać polskiego MMA. W ubiegłym tygodniu, w swojej ostatniej walce, w 21 sekund rozprawił się z Luke'em Barnettem.

"Lepiej byś tam umarł" to długa, szczera rozmowa z zawodnikiem czeczeńskiego pochodzenia, z której wyłania się obraz nie tyle mistrza, co człowieka. Szczerego, świadomego swoich korzeni, mogącego imponować swoim charakterem, który zaprowadził go na szczyt. Męża i ojca, muzułmanina, u którego wiara jest ważnym elementem życia.

Książka miała swoją premierę 15 marca.

Mimo wielu przeciwieństw, zupełnie innych życiowych dróg, okazało się, że Twardocha i Khalidova łączy więcej, niż można by się spodziewać.

- Kiedy usiedliśmy i porozmawialiśmy, okazało się, że naprawdę dużo podobnych rzeczy dzieje się u nas w życiu - przyznał Khalidov.

Czego pisarz zazdrości zawodnikowi MMA, czego mogli się od siebie nawzajem nauczyć? Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy Krzysztofa Łoniewskiego. 

Trzecia strona medalu na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Jędrzejczyk: życie jest walką, nawet jak jest się na topie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 09:48
Joanna Jędrzejczyk w ostatnich dniach intensywnie zajmowała się promocją swojej biografii, w której zamyka się 14 lat jej kariery. W maju Polka po raz piąty będzie bronić mistrzowskiego pasa. Zapraszamy na rozmowę w "Trzeciej Stronie Medalu".
rozwiń zwiń