Sport

Justyna Kowalczyk przeprasza drogą Młodzież... Nie sądziłam, że "spotkamy" się w takich okolicznościach

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 09:26
Justyna Kowalczyk, najlepsza polska narciarka biegowa, przeprosiła na jednym z portali społecznościowych młodzież."Przepraszam Was droga Młodzieży"- napisała w swoim poście mistrzyni olimpijska. 
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Foto: facebook.com/kibicujjustynie

Był to komentarz do posta zamieszczonego na Twitterze przez Zuzię, która poinformowała, że podczas egzaminu gimnazjalnego z matematyki, uczniowie rozwiązywali zadanie, którego bohaterką była między innymi Justyna Kowalczyk oraz jej wielka rywalka Marit Bjoergen.

'Nie sądziłam, że "spotkamy" się w takich okolicznościach' - napisała Zuzia zwracając się do Justyny Kowalczyk i zamieszczając w swoim poście treść zadania.

"XXXVI Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym odbyły się 20 lutego - 3 marca 2013 roku w Val di Fiemme. Do zawodów zgłoszono 721 zawodników: 501 sportowców wzięło udział w biegach narciarskich, 148 - w skokach narciarskich, a 72 - w kombinacji norweskiej. Jedną z konkurencji był bieg łączony kobiet na dystansie 15 km, który wygrała Norweżka Marit Bjoergen, z czasem 39 min 4,4 s. Polka Justyna Kowalczyk zajęła 5. miejsce z czasem 39 min 31,5 s." 

Autor zadania chciał jedynie sprawdzić znajomość zapisu w systemie rzymskim liczby 2013. Ciekawe jak młodzież odpowiedziałaby na pytanie: kto był na podium oprócz Bjoergen, a od kogo lepsza była Polka? 

Justyna Kowalczyk wdała się w miłą pogawędkę z Młodzieżą. Zasugerowała jaką odpowiedź ona by podała jako rozwiązanie. "Ja bym w odp napisała z kim przegrałam".

Mistrzyni olimpijska z Soczi przygotowuje się obecnie do kolejnego startu w maratonie. Justyna Kowalczyk w najbliższą sobotę wystartuje w Arefjällsloppet. Przed tygodniem Polka wygrała 54-kilometrowy, elitarny i z ciekawą tradycją bieg narciarski Birkebeinerrennet. Nazywany przez Norwegów "Birken" bieg rozgrywany jest od 1932 roku na trasie z Rena do Lillehammer o długości 54 kilometrów. Na tym historycznym odcinku w roku 1206, podczas wojny domowej, dwaj rycerze ze straży przybocznej króla Sverrego, należący do ugrupowania Birkebeinere, uciekali z dwuletnim następcą tronu Hakonem Hakanssonem, który był królem Norwegii w latach 1217-63. Dlatego, dla zachowania tradycji, jednym z wymogów startu w biegu jest plecak o wadze 3,5 kilograma symbolizujący wagę małego księcia. 

Justyna Kowalczyk była też najlepsza na trasie tegorocznego Biegu Piastów.

(ah)


  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak