Sport

Już w ten weekend święto biegania w Warszawie - ORLEN Warsaw Marathon [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 13:34
- Oprócz tego, że biegamy, również pomagamy. Biegacze to taka nacja, która bardzo chętnie się dzieli i wspiera tego typu inicjatywy - mówi o akcji chartatywnej powiązanej z ORLEN Warsaw Marathon wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.

Biegi długo i średnio dystansowe, koncerty i zabawy dla najmłodszych. W weekend odbędzie się piąta odsłona ORLEN Warsaw Marathonu. W tym roku impreza nie będzie jedynie rywalizacją biegaczy na królewskim dystansie, ale dwudniowym świętem zdrowego stylu życia.

W sobotę w Parku Agrykola odbędzie się piknik sportowy. Każdy chętny będzie mógł zgłębić tajniki popularnych dyscyplin sportowych. Jedną z głównych atrakcji będzie też muzyczny Marszobieg „Biegam, bo lubię” organizowany wspólnie z Programem Trzecim Polskiego Radia.

Niedzielny maraton będzie jednocześnie 87. mistrzostwami kraju w tej dyscyplinie. Zmagania będą miały charakter otwarty dlatego na starcie zameldują się też biegacze z zagranicy.

ORLEN Warsaw Marathon to też akcja charytatywna. Każdy z biegaczy może przed startem wybrać cel powiązany z organizacją, a następnie dołączyć do tej drużyny. Po biegach powstanie lista zespołów, z których najwięcej zawodników dotarło do mety. Dziesięć pierwszych drużyn zdobędzie dla swoich organizacji finansowanie dla wyznaczonych przez siebie celów.

Trasa piątego ORLEN Warsaw Marathonu będzie zbliżona do ubiegłorocznej. Maratończycy wystartują sprzed Stadionu Narodowego. Po przebiegnięciu przez Most Świętokrzyski skierują się na Stare Miasto, Nowy Świat i Aleje Ujazdowskie. Dalej trasa będzie wiodła aleją Wilanowską i ulicami Jana III Sobieskiego, Czerniakowską i Solec. Stamtąd przez Most Świętokrzyski biegacze wrócą na finisz na błonia Stadionu Narodowego.

O szczegółach ORLEN Warsaw Marathonu opowiedział portalowi PolskieRadio.pl Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo.

dad, man

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak