X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

30. kolejka Ekstraklasy: nerwy, emocje i zwroty akcji w walce o grupę mistrzowską. Poznaj tabelę

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 22:17
Zakończyła się ostatnia kolejka rundy zasadniczej piłkarskiej Ekstraklasy. Punkty zostały podzielone na pół i okazało się, które drużyny zagrają w grupie mistrzowskiej, a jakie powalczą o utrzymanie.
  • 30. kolejka Ekstraklasy, Studio S-13 (pierwsza połowa meczów) PR1
  • 30. kolejka Ekstraklasy, Studio S-13 (druga połowa meczów) PR1
Piłkarz Pogoni Szczecin Mateusz Matras oraz Rafał Wolski i Sławomir Peszko z Lechii Gdańsk podczas meczu EkstraklasyFoto: PAP/Marcin Bielecki

Relację ze wszystkich sobotnich meczów można wysłuchać w dźwięku z radiowej Jedynki. W trakcie 30. kolejki nadawało legendarne Studio S-13. Gospodarzem audycji był Andrzej Janisz.

Piłkarze Jagiellonii Białystok, którzy wygrali na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:0, zajęli pierwsze miejsce w ekstraklasie po sezonie zasadniczym. Przed podziałem punktów stawkę ośmiu drużyn w grupie mistrzowskiej uzupełniły Pogoń Szczecin, Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Korona Kielce.

Przed rozgrywanymi o jednej porze meczami 30. kolejki pięć zespołów było pewnych występu w grupie mistrzowskiej: Jagiellonia, broniąca tytułu Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Lech Poznań i Wisła Kraków. W sobotę dołączyły do nich Pogoń, Bruk-Bet i Korona, a taką szansę straciły Wisła Płock oraz KGHM Zagłębie Lubin.

Źródło:PolskieRadio.pl

W sezonie zasadniczym Korona, Wisła i Zagłębie uzbierały po 39 punktów - o ostatecznej kolejności zadecydowały bezpośrednie mecze między nimi. W tej klasyfikacji najlepsza była drużyna z Kielc.

Oprócz zespołów z Lubina i Płocka w grupie spadkowej są Śląsk Wrocław, Cracovia, Arka Gdynia, Piast Gliwice, Ruch Chorzów oraz Górnik Łęczna.

Po 30 kolejkach drużyny utworzyły dwie ośmiozespołowe grupy - mistrzowską i spadkową. Ich dotychczasowy dorobek został podzielony na pół, a w razie nieparzystej liczby zaokrąglony do góry. Teraz każdy z zespołów zagra jeszcze siedem meczów w swoich grupach - po jednym z każdym z rywali. Taką formę rozgrywek po raz pierwszy zastosowano w edycji 2013/14.

man, PAP

WYNIKI 30. kolejki Ekstraklasy:

REALCJA NA ŻYWO:

20.00 - KONIEC SPOTKAŃ. Największymi przegranymi tej kolejki - Zagłębie Lubin i Wisła Płock, które zagrają w grupie spadkowej. Tak wygląda grupa mistrzowska:

90+5 min - Wisła Płock zdobywa wyrównanie po rzucie karnym z Arką Gdynia. "Jedenastkę" wykorzystuje Kante. Co daje awans do grupy mistrzowskiej... Koronie Kielce! Ależ przewrotny jest futbol!

90+3 min - Korona Kielce strzela na 1:1, ale sędzia liniowy pokazuje spalonego. Gol nieuznany. Piłkarze Korony z olbrzymimi pretensjami do arbitra i wydaje się, że mogą mieć rację

90+2 min - W doliczonym czasie gry Bartosz Śpiączka strzela dziś swojego drugiego gola. Górnik Łęczna - Wisła Kraków 3:1

89 min - Na chwilę przed końcem wszystkich spotkań 30. kolejki tak prezentuje się tabela Ekstraklasy

79 min - Górnik Łęczna odpowiada pięknym golem Grzegorza Bonina

71 min - Arkadiusz Głowacki zdobywa gola po rzucie rożnym. Wisła Kraków doprowadza do wyrównania z Górnikiem Łęczna

69 min - Dawid Kort ustrzelił dublet! Pogoń Szczecin prowadzi już z Lechią Gdańsk 3:1

63 min - Lech Poznań nie daje żadnych szans Ruchowi Chorzów. Darko Jevtić strzela na 3:0

62 min - Dawid Kort po dobrym dośrodkowaniu Deleva wbija piłkę do siatki. Pogoń prowadzi z Lechią Gdańsk 2:1

60 min -
W tej chwili poza grupą mistrzowską znajduje sie zatem Korona Kielce i Wisła Płock

57 min - Dawid Nowak strzela pierwszego gola w Kielcach. Termalica prowadzi z Koroną

49 min - Legia ponownie wychodzi na prowadzenie. Tym razem gola zdobywa Tomas Necid

46 min - Pora na drugie połowy spotkań

45 min - PRZERWA na boiskach Ekstraklasy

45 min - Jedynym miejscem, gdzie wciąż nie padła żadna bramka są Kielce

44 min - Damian Dąbrowski z rzutu karnego wyrównuje stan meczu Cracovia - Legia Warszawa 1:1

41 min - Arka Gdynia prowadzi z Wisłą Płock. Autorem gola Rafał Siemaszko

41 min - Lech Poznań podwyższa prowadzenie po atomowym strzale Macieja Gajosa. Ruch w arcytrudnej sytuacji

30 min - Arkadiusz Woźniak wyrównuje stan meczu w Lubinie. Zagłębie - Śląsk Wrocław 1:1

25 min - Cillian Sheridan strzela bramkę dla Jagiellonii Białystok. Już czwarty gol Irlandczyka w tym sezonie

22 min - Górnik Łęczna obejmuje prowadzenie z Wisłą Kraków po trafieniu Bartosza Śpiączki

18 min - Gol też dla Lechii Gdańsk. Świetna wrzutka jakuba Wawrzyniaka i z pierwszej piłki z woleja uderza Milos Krasić. Bramkarz Pogoni Szczecin był bez szans

18 min - Gol dla Legii Warszawa. Kapitalne podanie Thibault Moulina do Nagy'ego, który na chłodno kończy akcję pewnym strzałem

11 min - Pogoń Szczecin obejmuje prowadzenie w meczu z Lechią Gdańsk. Autorem gola Adam Frączczak. Kontrowersyjna sytuacja, bo wydaje się, że piłkarz "Portowców" był na spalonym

7 min - Mamy też gola w Poznaniu. Fantastyczny gol... samobójczy Łukasza Surmy

5 min - Mamy pierwszego gola! Piotr Celeban zdobywa prowadzenie dla Śląska Wrocław w spotkaniu w Lubinie