Sport

Tomasz Gollob wróci do pełnej sprawności po wypadku?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 12:18
Tomasz Gollob niemal w pełni odzyskał już czucie głębokie w nogach - informuje piątkowy "Przegląd Sportowy". Oznacza to, że 46-letni żużlowiec zdaje sobie sprawę z ułożenia nóg w pozycji leżącej, a podczas ćwiczeń orientuje się za którą z nóg jest dotykany przez lekarzy i rehabilitantów.
Tomasz Gollob
Tomasz GollobFoto: PAP/Tytus Żmijewski

- Powrót czucia głębokiego daje cień nadziei na powrót do pełnego czucia w nogach - mówi profesor Marek Harat, lekarz zajmujący się Gollobem, cytowany przez gazetę.

Od razu jednak tonuje nastroje: równie dobrze Tomek może zatrzymać się na tym etapie i już nigdy nie odzyskać pełnego czucia, ale też za kilka lat stanąć o własnych siłach.

Gollob, który przebywa w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy, w najbliższych dniach zostanie przeniesiony z oddziału neurochirurgii na oddział rehabilitacji.

46-letni żużlowiec, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

Jak wykazały badania, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca.

Agencja TVN/x-news

bor, "Przegląd Sportowy", PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak