Sport

Paweł Zagumny: musimy wrócić do walki z najlepszymi, a nie nakładać medalową presję na kadrę

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2017 09:50
Mistrz świata, mistrz Europy, zwycięzca Ligi Światowej, wieloletni rozgrywający siatkarskiej reprezentacji Polski. Gościem "Kroniki Sportowej" był Paweł Zagumny.
Audio
Paweł Zagumny
Paweł ZagumnyFoto: PAP/Marcin Obara

W kwietniu zakończył wyjątkowo bogatą karierę zawodniczą, mając na karku prawie 40 lat. Na parkiecie wyjątkowo inteligentny, potrafiący przewidywać na kilka akcji w przód, zaskakujący nieszablonowymi zagraniami, zostawił w reprezentacji dziurę, którą trudno załatać.

Obecnie Zagumny jest dyrektorem sportowym ONICO Warszawa.

- To nowa rola, nowe wyzwania i nowe cele. Drużyna jest tworzona od podstaw, było dużo zmian, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Udało się zebrać bardzo ciekawą grupę. Pełnię umiejętności pokażemy w listopadzie i grudniu - mówił.

Zagumny zdementował pogłoski, które łączyły go z ewentualną pracą w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski. Póki co chce skupić się na pracy w klubie.

Jakie stosunki ma z trenerem Stephanem Antigą, dlaczego nie zdecydował się na grę do czterdziestego roku życia i w którą stronę według niego zmierza polska siatkówka? Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Siatkówka: ekscentryczny Belg chce być trenerem siatkarzy. Zagumny, Gruszka i Bednaruk bez szans?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 09:33
Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej odpowiadając na pytania dziennikarzy związane z nowym szkoleniowcem reprezentacji podkreśla, że jest zwolennikiem zatrudnienia na to stanowisko Polaka. Na horyzoncie pojawiła się jednak inna opcja.
rozwiń zwiń