Sport

Paweł Zagumny: musimy wrócić do walki z najlepszymi, a nie nakładać medalową presję na kadrę

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2017 09:50
Mistrz świata, mistrz Europy, zwycięzca Ligi Światowej, wieloletni rozgrywający siatkarskiej reprezentacji Polski. Gościem "Kroniki Sportowej" był Paweł Zagumny.
Audio
Paweł Zagumny
Paweł ZagumnyFoto: PAP/Marcin Obara

W kwietniu zakończył wyjątkowo bogatą karierę zawodniczą, mając na karku prawie 40 lat. Na parkiecie wyjątkowo inteligentny, potrafiący przewidywać na kilka akcji w przód, zaskakujący nieszablonowymi zagraniami, zostawił w reprezentacji dziurę, którą trudno załatać.

Obecnie Zagumny jest dyrektorem sportowym ONICO Warszawa.

- To nowa rola, nowe wyzwania i nowe cele. Drużyna jest tworzona od podstaw, było dużo zmian, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Udało się zebrać bardzo ciekawą grupę. Pełnię umiejętności pokażemy w listopadzie i grudniu - mówił.

Zagumny zdementował pogłoski, które łączyły go z ewentualną pracą w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski. Póki co chce skupić się na pracy w klubie.

Jakie stosunki ma z trenerem Stephanem Antigą, dlaczego nie zdecydował się na grę do czterdziestego roku życia i w którą stronę według niego zmierza polska siatkówka? Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Siatkówka: ekscentryczny Belg chce być trenerem siatkarzy. Zagumny, Gruszka i Bednaruk bez szans?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 09:33
Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej odpowiadając na pytania dziennikarzy związane z nowym szkoleniowcem reprezentacji podkreśla, że jest zwolennikiem zatrudnienia na to stanowisko Polaka. Na horyzoncie pojawiła się jednak inna opcja.
rozwiń zwiń