Sport

KSW 40: walka o pas mistrzowski odwołana. Pudzianowski zaskoczony, zważyli mu dwóch rywali

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2017 18:28
W sobotę po południu w Dublinie odbyło się ważenie przed niedzielną galą KSW 40. Niestety, Norman Parke wniósł na wagę o 500 gramów za dużo i w związku z tym pozbawił się szansy walki o pas mistrzowski z Mateuszem Gamrotem. Mamy także niespotykaną sytuację w związku z walką Mariusza Mudzianowskiego.
Mariusz Pudzianowski
Mariusz PudzianowskiFoto: http://pudzian.pl/screen

Starcie dwóch lekkich Normana Parke i Mateusza Gamrota odbędzie się na dystansie 3 rund po 5 minut. Norman Parke nie zmieścił się w limicie kategorii lekkiej, dlatego stawką tego starcia nie będzie pas mistrzowski. Zawodnik stracił tym samym 30 procent swojej wypłaty za walkę.

Czytaj więcej
Mateusz Gamrot 1200 f.jpg
KSW 40: Parke vs. Gamrot. Role w drugim akcie starcia rozdzielone. "On jest mocny w gębie, ja sportowo"

120.2 kg: Mariusz Pudzianowski (115.3) vs. James McSweeney (111)*
70.3 kg: Norman Parke (70.8) vs. Mateusz Gamrot (70.3)
83.9 kg: Michał Materla (84.3) vs. Paulo Thiago (83.5)
56.7 kg: Ariane Lipski (56.6) vs. Mariana Morais (56.3) – walka o pas KSW w wadze muszej
77.1 kg: Maciej Jewtuszko (77.1) vs. David Zawada (77.6)
93 kg: Michał Fijałka (93) vs. Chris Fields (93.1)
70.3 kg: Łukasz Chlewicki (69.9) vs. Paul Redmond (70.7)
65.8 kg: Paweł Polityło (66.1) vs. Antun Racic (65.2)
77.1 kg: Konrad Iwanowski (77.6) vs. Paul Lawrence (77.2)

Z kolei z limitem kategorii ciężkiej nie mieli problemu bohaterowie walki wieczoru gali KSW 40 Mariusz Pudzianowski i James McSweeney. Polak był niecałe 4 kilogramy cięższy od "Młota”. Jednak w związku z faktem, ze McSweeney wciąż nie otrzymał zgody od lekarzy na starcie z "Pudzianem" dodatkowo zważony został Jay Silva (101.8 kg), który jest rezerwowym przeciwnikiem Mariusza Pudzianowskiego na wypadek gdyby McSweeney nie został dopuszczony do walki.

McSweeney wciąż czeka na decyzję Safe MMA

Starcie "Pudziana", to walka wobec której pojawił się największy znak zapytania. Chodzi o stan zdrowia Jamesa McSweeneya, który został zakwestionowany przez przedstawicieli Safe MMA, komisję, która w Irlandii nadzoruje wszelkie procedury medyczne zawodników biorących udział w galach MMA. Jej przedstawiciele dmuchają na zimne, bo w ostatnim czasie w Irlandii doszło do tragedii, a rywal Polaka miał podać w przedstawionej komisji dokumentacji informacje, które zaniepokoiły lekarzy. 

W ubiegłym roku po dwóch porażkach z rzędu McSweeney ogłosił zakończenie kariery z powodu licznych problemów ze zdrowiem. Zdecydował się jednak zawiesić emeryturę i zmierzyć z "Pudzianem". Angielski "Młot" udzielił też wywiadu, w którym zdradził, że podczas jednej z wcześniejszych walk (z Karolem Bedorfem) miał atak epilepsji. To wyznanie spowodowało, że Safe MMA się zaniepokoiło, a KSW zdecydowało, że rywal Mariusza Pudzianowskiego do Dublina uda się znacznie wcześniej niż inni zawodnicy na dodatkowe badania.

W piątek wieczorem Safe MMA opublikowało listę nazwisk zawodników dopuszczonych przez lekarzy do walk na gali KSW 40 w Dublinie. McSweeney na liście znalazł się jako "oczekujący". 

Lista Safe MMA  

 

ah, PolskeiRadio.pl, KSW, Safe MMA

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

KSW 40: Pudzianowski vs. McSweeney. Lekarze przed, czy sędziowie po - kto wyda werdykt? "Pudzian" czeka na wypłatę

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 14:31
Gala KSW 40 zbliża się wielkimi krokami, a z Dublina wciąż nie ma potwierdzenia, czy wszyscy zawodnicy, którym komisja Safe MMA zleciła dodatkowe badania, dostali zgodę na wejście do oktagonu.    
rozwiń zwiń