Sport

MP w łyżwiarskim sprincie: po raz pierwszy w historii panczeniści dadzą koncert "za biletami"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 21:50
16 i 17 grudnia, w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim, odbędą się Mistrzostwa Polski w Wieloboju Sprinterskim. To będzie ostatnia okazja, by zobaczyć polskich łyżwiarzy przed igrzyskami w PjongCzangu. 
Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim została otwarta w 2017 roku
Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim została otwarta w 2017 rokuFoto: Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim/Facebook/screen

W 37. Mistrzostwach Polski w Wieloboju Sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim wezmą udział najlepsi polscy panczeniści. Będą m.in. Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka czy Artur Waś, który w tym sezonie stawał już na podium Pucharu Świata.


Czytaj więcej
waś 1200.jpg
Artur Waś to sprinter, który na życiowych wirażach potrafi przyspieszać

Zawody w Tomaszowie Mazowieckim będą dla "biało-czerwonych" ostatnią okazją do zaprezentowania się polskiej publiczności przed wylotem na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu (9-25 lutego 2018 roku).

Bilety wstępu na mistrzostwa - w cenie od 6 zł - można nabyć poprzez www.bilety24.pl oraz w kasach Areny Lodowej w dniach 13-15 grudnia.

Dwa dni przed zawodami, 14 grudnia odbędzie się oficjalne otwarcie pierwszej w Polsce Areny Lodowej, która powstała przy ul. Strzeleckiej w Tomaszowie Mazowieckim. Tomaszowski "dom panczenistów" - najnowocześniejszy kryty obiekt łyżwiarski w tej części Europy - przeszedł wszystkie niezbędne testy operacyjne i jest już w pełni gotowy.

Pierwsze zawody pod dachem odbyły się w piątek 27 października. Ten dzień przejdzie do historii łyżwiarstwa szybkiego.

Na najwyższym stopniu podium stanęła wówczas reprezentantka Polski Natalia Czerwonka (MKS Zagłębie Lubin), która jednocześnie ustanowiła pierwszy, historyczny rekord zadaszonego toru w Tomaszowie Mazowieckim - 39,52. Srebrny medal wywalczyła Kaja Ziomek reprezentująca klub MKS Cuprum Lubin (40,06), a brązowy Andżelika Wójcik z AZS AWF Katowice.(40,67).

Wśród mężczyzn w biegu na 500 metrów tytuł mistrzowski wywalczył Artur Waś, Fundacja ŁiSW Legia Warszawa, który uzyskał czas 35,13. Drugie miejsce zajął Piotr Michalski SKŁ Górnik Sanok 35,96, a trzecie kolega klubowy nowego mistrza Polski Artur Nogal (36,03).

Hala w Tomaszowie jest przystosowana do organizowania zawodów łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej i międzynarodowej - mistrzostw Polski, mistrzostw Europy i świata oraz Pucharu Świata, na trybunach rywalizację może oglądać około 3,5 tys. kibiców.

Na pierwszych zawodach w październiku, każdego dnia kibicować mogło jednak jedynie 299 osób. Obiekt został oddany do użytku zbyt późno, aby zgodnie z przepisami zorganizować imprezę masową. Zainteresowanie zawodami było wówczas ogromne, bo przed kasami po wejściówki ustawiały się długie kolejki - fani łyżwiarstwa chcieli na żywo zobaczyć medalistów olimpijskich w akcji. Na grudniowych mistrzostwach panczeniści zapewne nie będą narzekali na doping, a kolejki po bilety będą długie. To będą pierwsze w historii biletowane mistrzostwa łyżwiarzy. Trzymamy kciuki za udany koncert naszych panczenistów w Tomaszowie.    

 

ah, PolskieRadio.pl 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak