Sport

PZPS: Sebastian Pawlik na pomoc nowemu selekcjonerowi reprezentacji?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 18:06
Polski Związek Piłki Siatkowej zastanawia się nad wyborem nowego szkoleniowca męskiej reprezentacji. Czy jednym z asystentów zostanie trener tegorocznych mistrzów świata juniorów?
Trener Sebastian Pawlik z pucharem za triumf w mistrzostwach świata juniorów
Trener Sebastian Pawlik z pucharem za triumf w mistrzostwach świata juniorówFoto: FIVB

Kandydatów do objęcia najważniejszej siatkarskiej drużyny w kraju jest siedmiu. Belg Vital Heynen oraz Polacy: Piotr Gruszka, Jakub Bednaruk, Robert Prygiel, Mariusz Sordyl, Andrzej Kowal oraz Michał Gogol. Pierwszym testem dla nowego trenera będą przyszłoroczne mistrzostwa świata. Głównym celem jest jednak zbudowanie drużyny na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Jeśli tak, "wybraniec" będzie miał czas na wprowadzenie nowych twarzy do reprezentacji Polski. A jest w kim wybierać. Latem biało-czerwoni zostali mistrzami świata juniorów.

- Myśląc o seniorskiej reprezentacji, z pewnością trzeba wziąć pod uwagę kilka wariantów, uwzględniając cele, jakie będą stawiane przed drużyną. Uważam, że młodzi zawodnicy, którzy zdobyli mistrzostwo świata juniorów, powinni stopniowo dołączać do szerokiej kadry. W połączeniu z doświadczonymi siatkarzami mieliby szansę dalszego rozwoju. Byłoby to z korzyścią zarówno dla nich, a w przyszłości również dla reprezentacji - uważa trener tamtej drużyny Sebastian Pawlik, w rozmowie z portalem siatka.org.


Czytaj dalej
Piotr Gruszka 1200.jpg
Czas na Polaka, czas na Piotra Gruszkę [KOMENTARZ]

W związku z tym należałoby się zastanowić, czy w sztabie trenerskim nie powinno znaleźć się miejsce właśnie dla Pawlika. Trener ten znany jest z dobrą pracą z młodzieżą. Może pochwalić się wieloma medalami wielkich imprez. Z ostatnim rocznikiem, który prowadził oprócz wspomnianego złota mundialu zdobył również mistrzostwo Europy juniorów oraz wygrał ME i MŚ kadetów. Drużyna z rocznika 1997 pod jego wodzą nie przegrała żadnego z 48 meczów.

- W jednym z wywiadów po mistrzostwach zapytano mnie o przyszłość i prowadzenie pierwszej reprezentacji. Wówczas stwierdziłem, że dla mnie jest jeszcze zbyt wcześnie na samodzielne prowadzenie seniorskiej kadry. Natomiast czuję się gotowy, aby pracować w sztabie seniorskiej reprezentacji. Z pewnością byłoby to dla mnie nowe doświadczenie, ale podjąłbym wyzwanie gdyby pojawiła się taka propozycja. Tak jak powiedziałem wcześniej, z większością młodych zawodników, którzy mają szansę, aby znaleźć się w seniorskiej reprezentacji, pracowałem w SMS-ie i młodzieżowych reprezentacjach. Myślę, że znajomość tych zawodników i wiedza, którą posiadam na ich temat mogłaby okazać się przydatna - twierdzi Pawlik.

Nowego selekcjonera męskiej reprezentacji Polski powinniśmy poznać w ciągu najbliższych tygodni.

bor, PolskieRadio.pl, siatka.org

Zobacz więcej na temat: Siatkówka PZPS
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także