Sport

Robert Kubica skreślony z listy Williamsa? Sirotkin kładzie pieniądze na stole, ale wciąż tli się światełko w tunelu

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 20:28
- Preferencje Williamsa aktualne są znane – Sergiej Sirotkin na sezon 2018, generalnie jako gotowe rozwiązanie. Mówi się o tym, że na drugim miejscu figuruje Daniił Kwiat – powiedział w audycji "Trzecia Strona Medalu" Mikołaj Sokół ekspert F1. 
Audio
  • Mikołaj Sokół o powrocie Roberta Kubicy do F1 (Trójka/Trzecia Strona Medalu)
Robert Kubica
Robert KubicaFoto: Shutterstock

Saga związana z Robertem Kubicą i jego powrotem do Formuły 1 wydaje się nie mieć końca. Jak się okazuje, plany Polakowi pokrzyżował Sergiej Sirotkin, który zaliczył solidny występ na testach w Abu Zabi.

Robert Kubica przez cały czas prezentował się z dobrej strony, co napawało optymizmem polskich kibiców Formuły 1. Sytuacja skomplikowała się jednak po GP Abu Zabi 2017. Kubica zaliczył tam dobry występ, mimo to Williams zdecydował się wstrzymać z decyzją kto od nowego sezonu pojedzie w zespole.

Aktualnie jedynym pewnym posady kierowcą jest Lance Stroll, który według fanów sportów motorowych Kanadyjczyk jednak nie zachwyca. Polscy sympatycy widzieliby w składzie Williamsa Roberta Kubicę. 

Mikołaj Sokół Za Sirotkinem stoi budżet 15 mln euro za sezon, przy umowie na 2 lata suma wyniesie 30 mln euro

Wyścig o ostatnie miejsce w Williamsie trwa więc w najlepsze. I jak się okazuje, gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Dotychczas faworytem Williamsa wydawał się Robert Kubica, jednak nagłe pojawienie się Sergieja Sirotkina z wsparciem rosyjskiego biznesu postawiło sprawę w innym świetle.

Według eksperta i komentatora Mikołaja Sokoła Robert Kubica byłby zdecydowanie lepszym rozwiązaniem długofalowym dla Williamsa. Ponadto Polak jest bardziej rozpoznawalny niż Rosjanin. Zdaniem Sokoła w przypadku Sirotkina mówi się o budżecie 15 mln euro za sezon, przy umowie na dwa lata suma wyniesie 30 mln euro.  

W tej chwili Kubica wypadł ze stawki, pierwszym rozwiązaniem ma być Sirotkin, drugim Daniił Kwiat. Zdaniem gościa audycji "Trzecia Strona Medalu" wsparcie finansowe Rosjan może być nie do przejścia. Dodatkowo, nawet jeśli Robert Kubica uzyskałby pomoc i zaplecze budżetowe, to strona rosyjska mogłaby w nieskończoność podbijać stawkę.

Czytaj więcej
Kubica 1200 f.jpg
W historii "Kubica w Williamsie" kolejne rozdziały, "rosyjska kasa" i "zrywanie kontraktu"

Ostateczna decyzja należy do włodarzy Williamsa i zależeć będzie od tego, co okaże się dla zespołu z Grove najistotniejsze. Pieniądze nie zawsze mają decydujące znaczenie, choć w tym przypadku wiele wskazuje jednak, że to one odgrywają rolę nadrzędną. Pierwszy wyścig nowego sezonu Formuły 1 za 100 dni.

To, że decyzja w sprawie Roberta Kubicy wciąż nie została podjęta może mieć duże znaczenie. Jest zatem światełko w tunelu, że nie wszystko zostało stracone i na poczatku 2018 roku Polak podpisze kontrakt z nowym zespołem.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału. Z Mikołajem Sokołem rozmawiali Adam Malecki i Michał Gąsiorowski. 

Trzecia strona medalu na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

mb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Formuła 1: Williams wstrzymuje się z decyzją w sprawie nowego kierowcy

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 19:08
Dopiero w styczniu okaże się, kto będzie drugim kierowcą brytyjskiego teamu Williams w cyklu Formuły 1 w 2018 roku - podaje portal motosport.com. Jednym z kandydatów jest Robert Kubica.
rozwiń zwiń