X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Akcja Polaków na Nanga Parbat. Te słowa przejdą do historii himalaizmu [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 21:33
Na krótkim filmiku słychać głos Denisa Urubko, który razem z Adamem Bieleckim, w rekordowym tempie dotarł do Elizabeth Revol, by pomóc jej zejść z "okrutnej góry".   
Od lewej: Denis Urubko, Eli Revol i Adam Bielecki po akcji ratunkowej na Nanga Parbat
Od lewej: Denis Urubko, Eli Revol i Adam Bielecki po akcji ratunkowej na Nanga ParbatFoto: Facebook Adam Bielecki/Screen

Elizabeth Revol i Tomek Mackiewicz według relacji himalaistki zdobyli szczyt Nanga Parbat. Wspinacze utknęli przy próbie zejścia. Francuzka była w lepszym stanie fizycznym, Tomek Mackiewicz miał źle się czuć już na szczycie. Z informacji przekazanych przez wieloletniego partnera wspinaczkowego Francuzki, Ludovica Giambiasego wynika, że "Czapkins" był w stanie agonalnym. Himalaistka musiała podjąć decyzję o ratowaniu siebie. Rozstała się z Tomkiem pozostawiając go w namiocie na wysokości około 7200 m.

Czytaj więcej
Tomek Mackiewicz dzieci 2 1200 f.jpg
Tomek Mackiewicz marzył, by po męsku skończyć to, co zaczął. Nanga Parbat znów okazała się okrutną górą

W temperaturze minus 40 stopni Celsjusza Revol zeszła sama 1000 m. Odmroziła palce u rąk i nóg. Na wysokości około 6000 m czekała na ratunek, wiedziała, że w idą po nią himalaiści z polskiej wyprawy na K2. Adam Bielecki i Denis Urubko dotarli do niej błyskawicznie.

Na Facebooku fanów Urubki pojawiło się krótkie nagranie. Na filmie prawie nic nie widać. Można usłyszeć jednak zdanie wypowiedziane przez Denisa w momencie, gdy odnalazł Revol. "Elisabeth, dobrze cię widzieć" - przywitał się Urubko. "Adam! Mam ją! - zawołał z kolei do Bieleckiego.

Uratowana przez polski zespół, w skład którego oprócz Bieleckiego i Urubko wchodził też Piotr Tomala i Jarosław Botor, himalaistka jest w tej chwili w szpitalu, ma mocno odmrożone dłonie oraz stopy. 

ah, PolskieRadio.pl

Zobacz więcej na temat: góry Nanga Parbat SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja ratunkowa pod Nanga Parbat: francuskie media pod wrażeniem "nocnej wspinaczki" polskich himalaistów

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 13:54
„Francuska alpinistka uratowana” – to częsty tytuł na internetowych stronach francuskich mediów po akcji ratunkowej polskich himalaistów, którzy bardzo szybko wspinali się na Nanga Parbat (8126 m), by uratować Elizabeth Revol. Agencja AFP pisze o "bezprecedensowej nocnej wspinaczce" i "niebezpiecznej wyprawie".
rozwiń zwiń