Sport

Rosja 2018: Paweł Jaroszyński wskoczy na pokład samolotu do Rosji w ostatniej chwili?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 16:19
Marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski to dla piłkarzy tak naprawdę ostatnia szansa do przekonania do siebie selekcjonera Adama Nawałki. Czy skorzysta z niej obrońca Chievo Werona - Paweł Jaroszyński?
Audio
  • Paweł Jaroszyński przed towarzyskimi meczami reprezentacji Polski (IAR)
Paweł Jaroszyński
Paweł JaroszyńskiFoto: Shutterstock

Bartosz Białkowski, Taras Romanczuk i Paweł Jaroszyński to piłkarze, których Adam Nawałka zaprosił do swojej grupy po raz pierwszy. Historia zna przypadki zawodników, którzy bilet na wielką imprezę bukowali sobie "last minute".

- "Dzwony biły" już dosyć mocno. Czasu do mundialu jest coraz mniej. Odliczałem dni i po cichu liczyłem na powołanie. Bardzo się cieszę, że trener zauważył moje poczynania. Jestem, chcę pokazać się z jak najlepszej strony i mam nadzieję, że to wystarczy - mówi Jaroszyński w rozmowie z Polskim Radiem.

Okoliczności zdają się sprzyjać 23-latkowi. Z obsadą lewej strony obrony w Polsce od dawna są kłopoty, a teraz dodatkowo w słabszej formie jest Artur Jędrzejczyk, kontuzja zaś wyeliminowała ze zgrupowania Bartosza Bereszyńskiego.

- Po cichu liczę na jakiś występ, w którymś z meczów towarzyskich. To moje pierwsze zgrupowanie i ciężko przewidywać przyszłość, ale wierzę, że mundial stoi przed mną otworem - dodaje wychowanek Górnika Łęczna, który w Ekstraklasie grał w barwach Cracovii.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Pawłem Jaroszyńskim.

Na transmisje ze sparingów reprezentacji Polski - w piątek 23 marca z Nigerią, a we wtorek 27 marca z Koreą Południową - zapraszamy do radiowej Jedynki.  Na stanowiskach komentatorskich we Wrocławiu i w Chorzowie zasiądą Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski. Relację tekstową ze spotkań przeprowadzi też portal PolskieRadio.pl.

bor

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także