X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Historia z Broad Peak 2013 roku zostanie sfilmowana. Powstanie film o "determinacji, która pcha ku niebezpiecznej krawędzi"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 12:40
Latem 2018 roku ruszą zdjęcia do filmu o zimowej wyprawie na szczyt Broad Peak. W 2013 roku podczas ataku szczytowego zginęło dwóch himalaistów - Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski.
Krzysztof Wielicki podczas konferencji prasowej uczestników wyprawy zimowej PZA na Broad na tle zdjęć przedstawiających Macieja Berbekę (z lewej)  i Tomasza Kowalskiego
Krzysztof Wielicki podczas konferencji prasowej uczestników wyprawy zimowej PZA na Broad na tle zdjęć przedstawiających Macieja Berbekę (z lewej) i Tomasza Kowalskiego Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Reżyserem filmu będzie Leszek Dawid, autor m.in. filmu "Jesteś Bogiem".

W rolę Macieja Berbeki ma wcielić się Ireneusz Czop, a jego żonę, zmarłą przed kilku dniami Ewę -Dyakowską-Berbekę, ma zagrać Maja Ostaszewska.

Producenci filmu - East Studio - zapowiadają, że będzie to "trzymająca w napięciu opowieść o pięknej i niszczycielskiej pasji oraz determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi oddzielającej życie i śmierć”.


Serwis specjalny
Broad Peak 663 F
Broad Peak 2013

5 marca 2013 na wierzchołku Broad Peaku stanęli kolejno: 29-letni Adam Bielecki (KW Kraków), 33-letni Artur Małek (KW Katowice), 58-letni Maciej Berbeka (KW Zakopane) i 27-letni Tomasz Kowalski (KW Warszawa). Dwaj ostatni nie zdołali wrócić ze szczytu do bazy. 8 marca zostali uznani za zmarłych.

ah 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spod zamarzniętych powiek. Adam Bielecki: nie uważam, aby himalaizm miał jakiś głęboki sens

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 20:00
- Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć, co się dokładnie wydarzyło na Broad Peak i jak ja to widzę, to książka "Spod zamarzniętych powiek" jest dla niego. Tym bardziej, że są w niej informacje, które nie pojawiły się nigdzie indziej – mówi Adam Bielecki w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Dhaulagiri zginął himalaista. "Historię podboju gór wysokich przez Polaków miał w jednym palcu"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 14:58
"Himalayan Times" informuje o pierwszym śmiertelnym wypadku w Himalajach w sezonie wiosennym. Według gazety na Dhaulagiri (8 167m n.p.m) zginął włoski wspinacz po tym jak jego namiot został zepchnięty przez wiatr. 37-letni Włoch wspinał się na ośmiotysięczniku wraz z Polakiem Pawłem Michalskim i Rumunem Alexem Gavanem.
rozwiń zwiń