X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Premier League: Manchester United rozpoczął sezon od zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 07:42
Manchester United pokonał przed własną publicznością Leicester City 2:1 w spotkaniu inaugurującym sezon 2018/19 Premier League.
  • O tym, co może się wydarzyć na innych boiskach i o nastrojach w zespołach przed nowym sezonem - Adam Dąbrowski (IAR)
Piłkarze Manchesteru United
Piłkarze Manchesteru UnitedFoto: PAP/EPA/PETER POWELL

Pierwszego gola dla "Czerwonych Diabłów" zdobył w trzeciej minucie złoty medalista mistrzostw świata w Rosji Francuz Paul Pogba z rzutu karnego. "Jedenastkę" dla gospodarzy sędzia podyktował za zagranie ręką jednego z obrońców "Lisów" w polu karnym.

W 78. minucie znakomitą sytuację na podwyższenie prowadzenia zmarnował Romelu Lukaku. Belg znalazł się sam na sam z bramkarzem Kasperem Schmeichelem, ale Duńczyk szczęśliwie odbił piłkę, która pofrunęła tuż nad poprzeczką.

Za to do siatki trafił w 83. minucie Luke Shaw, zmieniając wynik na 2:0. Był to jego pierwszy gol dla United w 67. występie w tym klubie.

Gości stać było tylko na jedną bramkę w doliczonym czasie drugiej połowy - na listę strzelców wpisał się Jamie Vardy, który rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych. W końcówce piłkarze Leicester City mieli jeszcze rzut rożny i w polu karnym "Czerwonych Diabłów" znalazł się nawet Schmeichel, ale gol już nie padł.

Pozostałe mecze pierwszej kolejki zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę. Tytułu broni Manchester City, który zainauguruje sezon spotkaniem z Arsenalem w Londynie.