Sport

Armagedon trwa - pseudokibice rozbici

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2011 12:44
Grupę przestępczą zajmującą się m.in. handlem narkotykami rozbili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz chorzowskiej i śląskiej policji. Grupę tworzyli stadionowi chuliganie z Chorzowa i Świętochłowic.
Audio

Jak poinformował w czwartek rano zespół prasowy śląskiej policji, wszyscy podejrzani - związani ściśle ze środowiskiem pseudokibiców - są zamieszani w handel narkotykami na dużą skalę. Wiadomo, że łącznie wprowadzili na rynek ponad 26 kg amfetaminy i prawie 1,5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 260 tys. zł.

Wszystkich przestępców zatrzymano jednocześnie pod koniec stycznia w Chorzowie i Świętochłowicach przy wsparciu policyjnych antyterrorystów. Mężczyźni mają od 21 do 32 lat. Czterech z nich zostało już tymczasowo aresztowanych, a trzech prokurator objął dozorem policyjnym. Za uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami może im grozić do 10 lat więzienia.

Sprawa jest kontynuacją prowadzonej przez chorzowską policję w ub. roku operacji "Armagedon" wymierzonej w środowisko stadionowych chuliganów. Do rozpracowania działającej na terenie m.in. Chorzowa grupy przestępczej komendant główny policji powołał specjalny zespół.

Dotąd w prowadzonym pod nadzorem katowickiej prokuratury apelacyjnej śledztwie zebrano materiał dowodowy dotyczący m.in. tzw. ustawek, ale przede wszystkim działalności przestępczej poza stadionami piłkarskimi. Zatrzymanym dotąd 25 osobom zarzuca się m.in. handel narkotykami i inne przestępstwa kryminalne.

Przedstawicielom miejscowego środowiska stadionowych chuliganów zarzucono już wprowadzenie na rynek łącznie ok. 80 kg amfetaminy, 0,5 kg kokainy, 1 kg haszyszu i 1,6 kg marihuany, przy łącznym zysku rzędu 600 tys. zł. Obecnie w areszcie przebywa 11 osób. Wszystkim podejrzanym przedstawiono 109 różnych zarzutów.

 

man

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Minister zaobrączkuje pseudokibiców

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 14:45
Ministerstwo Sprawiedliwości wydaje wojnę stadionowym chuliganom. Od 1 stycznia przyszłego roku osoby z zakazem stadionowym będą objęte dozorem elektronicznym i w czasie imprez sportowych będą musiały pozostać w miejscu zamieszkania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwaj pseudokibice w rękach antyterrorystów. Próbowali zabić pięć osób?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2011 04:47
Na trzy miesiące aresztował wrocławski sąd 29-letniego Dariusza N., pseudokibica z Lubina podejrzanego o m.in. usiłowanie zabójstwa co najmniej 5 osób i udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pseudokibice w rękach antyterrorystów

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2011 07:08
Dwóch pseudokibiców, podejrzanych m.in. o usiłowanie zabójstwa co najmniej pięciu osób i udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym zatrzymali policjanci w Lubinie w woj. dolnośląskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiara Lecha przeprasza za oplucie kibica

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2011 17:56
Stowarzyszenie "Wiara Lecha" przeprosiło za incydent na trybunach poznańskiego stadionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serbscy chuligani wyrzuceni z Włoch

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 17:48
Na pięć lat zakazu wjazdu do Włoch skazał sąd czterech serbskich kibiców, którzy przyczynili się do przerwania meczu eliminacyjnego do Euro 2012 w październiku ubiegłego roku.
rozwiń zwiń