Sport

Antyterroryści zapobiegli ustawce na gali

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 17:08
Opolscy policjanci, w tym antyterroryści, zapobiegli ustawce pseudokibiców w Opolu. Chuligani próbowali też sprowokować zajścia w nocnym klubie, podczas sobotniego turnieju mieszanych sztuk walki - powiedział rzecznik opolskiej policji, nadkom. Maciej Milewski.
Audio

Policja wiedziała, że w sobotę w Opolu może dojść do bójki pomiędzy pseudokibicami z Wrocławia, naprzeciw których mieli stanąć zjednoczeni chuligani z Opola, Bytomia i Lubina.

- Mieliśmy informację o możliwym "spotkaniu" pseudokibiców. Zmobilizowaliśmy kilkudziesięciu policjantów wyposażonych m.in. w tarcze i broń gładkolufową. Udało się nam zapobiec zdarzeniu - powiedział Milewski.

"Okazją" do bójki pseudokibiców była gala MMA (mixed martial arts - mieszanych sztuk walki) jaką zorganizowano w jednym z nocnych klubów Opola. W okolicy klubu policja zgromadziła kilkudziesięciu policjantów w radiowozach zaparkowanych w okolicach lokalu.

Według ustaleń policji grupa ok. 80 pseudokibiców z Wrocławia próbowała już na początku gali sprowokować bójkę wewnątrz lokalu. - Tej sytuacji zapobiegła zdecydowana postawa organizatorów gali, która ostatecznie przebiegła w spokoju - relacjonował Milewski.

Po zakończeniu pojedynków na ringu pseudokibice z Wrocławia wyszli na parking przed lokalem, i tam czekali na przeciwników. - Zanim doszło do bójki do akcji wkroczyli policjanci. Po ujawnieniu się funkcjonariuszy "goście" z Dolnego Śląska odjechali - mówił rzecznik. Dodał, że policja przez całą noc monitorowała okolice klubów nocnych w mieście.

 

man

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Pseudokibice w rękach antyterrorystów

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2011 07:08
Dwóch pseudokibiców, podejrzanych m.in. o usiłowanie zabójstwa co najmniej pięciu osób i udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym zatrzymali policjanci w Lubinie w woj. dolnośląskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiara Lecha przeprasza za oplucie kibica

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2011 17:56
Stowarzyszenie "Wiara Lecha" przeprosiło za incydent na trybunach poznańskiego stadionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serbscy chuligani wyrzuceni z Włoch

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 17:48
Na pięć lat zakazu wjazdu do Włoch skazał sąd czterech serbskich kibiców, którzy przyczynili się do przerwania meczu eliminacyjnego do Euro 2012 w październiku ubiegłego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Armagedon trwa - pseudokibice rozbici

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2011 12:44
Grupę przestępczą zajmującą się m.in. handlem narkotykami rozbili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz chorzowskiej i śląskiej policji. Grupę tworzyli stadionowi chuliganie z Chorzowa i Świętochłowic.
rozwiń zwiń