Sport

Wojna Wisły z Cracovią - "Misiek" zabił "Człowieka"?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2011 14:06
Krakowska policja zatrzymała kojarzonego z grupą pseudokibiców Wisły Kraków 32-letniego Pawła M., pseud. Misiek. Zatrzymanie może mieć związek z zabójstwem bojówkarza Cracovii.
Audio

Według nieoficjalnego źródła zbliżonego do policji zatrzymanie ma związek ze styczniowym zabójstwem 30-letniego Tomasza C., pseud. Człowiek, na krakowskim osiedlu Kurdwanów.

Informację o zatrzymaniu w Krakowie Pawła M. potwierdziła Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji. Funkcjonariusze nie udzielają na razie szerszych informacji o sprawie.

Paweł M., pseud. Misiek, w 2000 roku został skazany na 6,5 roku więzienia za zranienie nożem włoskiego piłkarza Dino Baggio podczas pucharowego meczu Wisły Kraków z AC Parmą w październiku 1998 roku. W ostatnim czasie był też zatrzymywany przez policję za udział w bójkach pseudokibiców oraz handel narkotykami.

Śledztwo w sprawie zabójstwa Tomasza C., pseud. Człowiek, prowadzi specjalna grupa powołana w Komendzie Wojewódzkiej Policji.

Do napadu doszło w okolicach ul. Wysłouchów. Na Tomasza C. ok. godziny 10 czekało kilkanaście osób, które przyjechały samochodami. Gdy 30-latek nadjechał autem, napastnicy ruszyli za nim w pościg. Podczas ucieczki Tomasz C. stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek. Wtedy zamaskowani napastnicy zadali mu nożami, pałkami i maczetami kilkadziesiąt ciosów, w wyniku których mężczyzna zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala.

Po napadzie na Tomasza C. zatrzymano siedem osób. Nikomu jednak nie przedstawiono zarzutów.

Według początkowo podawanych przez policję informacji, tłem ataku mogły być porachunki krakowskich pseudokibiców, ponieważ zaatakowany mężczyzna był związany z pseudokibicami Cracovii. Z przesłuchań wyłoniła się jednak inna możliwa wersja, że atak może się wiązać z porachunkami między grupami przestępczymi handlującymi narkotykami.

 

man

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Armagedon trwa - pseudokibice rozbici

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2011 12:44
Grupę przestępczą zajmującą się m.in. handlem narkotykami rozbili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz chorzowskiej i śląskiej policji. Grupę tworzyli stadionowi chuliganie z Chorzowa i Świętochłowic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antyterroryści zapobiegli ustawce na gali

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 17:08
Opolscy policjanci, w tym antyterroryści, zapobiegli ustawce pseudokibiców w Opolu. Chuligani próbowali też sprowokować zajścia w nocnym klubie, podczas sobotniego turnieju mieszanych sztuk walki - powiedział rzecznik opolskiej policji, nadkom. Maciej Milewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pseudokibice z Poznania zatrzymani za ustawki

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2011 15:52
Policjanci zatrzymali pseudokibiców z Poznania, którzy organizowali i brali udział w bójkach, czyli w tzw. ustawkach kibiców różnych klubów - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.
rozwiń zwiń