X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Bez zmian w FIFA - Blatter prezesem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2011 18:03
Sepp Blatter został wybrany na przewodniczącego Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). Szwajcar będzie pełnił tę funkcję już czwartą kadencję.
Audio
  • W Zurychu wybory obserwował były prezes PZPN Michał Listkiewicz. Jego zdaniem dobrze się stało dla Polski, że Blatter jest ponownie szefem FIFA
  • Michał Listkiewicz podkreślił, że Sepp Blatter ma bardzo dobre kontakty z polskim środowiskiem piłkarskim
  • Sepp Blatter został wybrany na przewodniczącego Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej - relacja
  • Sepp Blatter zapowiada, że w kolejnej kadencji będzie starał się oczyścić FIFA z wszelkich zarzutów, które pojawiają się w piłkarskim świecie
  • Sepp Blatter ma nadzieję, że wiarygodność FIFA wzrośnie także u sponsorów, którzy ostatnio grozili wycofaniem się w związku z aferą korupcyjną w piłkarskiej centrali
  • Szwajcar odniósł się także do angielskiej federacji piłkarskiej, która wczoraj domagała się przełożenia wyborów w FIFA

75-letni Szwajcar, który był jedynym kandydatem, futbolową centralą kieruje od 1998 roku.

Mimo tylko jednego kandydata FIFA zdecydowała się na przeprowadzenie tajnego głosowania, zamiast dokonania wyboru Josepha Blattera przez aklamację. Szwajcar otrzymał 186 głosy na 203 możliwe.

Wybory odbywały się w cieniu korupcyjnych skandali. Z wyścigu wycofał się jedyny kontrkandydat szef Azjatyckiej Federacji (AFC) Mohamed bin Hammam. Katarczyk jednak w obliczu podejrzeń o próbę kupienia sobie głosów zrezygnował ze startu w wyborach. W niedzielę Komisja Etyki FIFA zawiesiła go w prawach członka.

Oskarżeń nie uniknął i sam Blatter. Bin Hammam zarzucił mu, że wiedział o próbach korupcji członków Komitetu Wykonawczego przed wyborem Kataru na organizatora mistrzostw świata w 2022 roku i nie podjął żadnych środków zapobiegawczych. Komisja oczyściła jednak Szwajcara z tych zarzutów.

Blatter zapowiada walkę z korupcją

Blatter zapowiada, że w kolejnej kadencji będzie starał się oczyścić FIFA z wszelkich zarzutów, które pojawiają się w piłkarskim świecie. - Mamy teraz instrumenty potrzebne do tego, aby od nowa wystartować i uwiarygodnić FIFA.Wkraczamy w nową erę FIFA, ważna jest przejrzystość i system kontrolny. I to jest wiadomość dla wszystkich związków ponieważ zamierzamy stosować "zero tolerancji" dla wszystkich - powiedział.

Sepp Blatter ma nadzieję, że wiarygodność FIFA wzrośnie także u sponsorów, którzy ostatnio grozili wycofaniem się w związku z aferą korupcyjną w piłkarskiej centrali. - Rozmawialiśmy już ze sponsorami, ja sam rozmawiałem z dwoma najważniejszymi sponsorami FIFA. I powiedzieli, że nam ufają, jednak prosili: "Zróbcie porządek w FIFA". I to jest to co robimy. Jestem pewien, że po dzisiejszych decyzjach kongresu i dialogu FIFA ze sponsorami będą szczęśliwi - zaznaczył.

Szwajcar odniósł się także do angielskiej federacji piłkarskiej, która wczoraj domagała się przełożenia wyborów w FIFA. Powiedział, że Anglikom nie grożą żadne konsekwencje z tego powodu. - Naprawdę byłem zaskoczony dziś rano, gdy usłyszałem o zwołaniu specjalnego posiedzenia. Nie byłem na tym spotkaniu, ale myślałem, że problem został rozwiązany. Teraz jestem prezydentem wszystkich związków i będę wszystkich traktował jednakowo. Związek angielski nie musi się martwić - zapewnił.

W Zurychu wybory obserwował były prezes PZPN Michał Listkiewicz. Jego zdaniem dobrze się stało dla Polski, że Blatter jest ponownie szefem FIFA. Michał Listkiewicz podkreślił, że Sepp Blatter ma bardzo dobre kontakty z polskim środowiskiem piłkarskim.

Były szef Światowego Towarzystwa Przyjaciół Pasów do Pończoch

Blatter urodził się 10 marca 1936 roku w szwajcarskiej miejscowości Viege, w młodości grał amatorsko w piłkę nożna.

W 1959 roku ukończył na uniwersytecie w Lozannie studia na kierunku zarządzania i ekonomii. Następnie został szefem działu public relation Izby Turystycznej w szwajcarskim kantonie Valais.

Pierwszy kontakt ze sportem miał jako sekretarz generalny Szwajcarskiej Federacji Hokeja na Lodzie. Później został dyrektorem ds. sportu w szwajcarskiej firmie produkującej zegarki - Longines. W 1972 wybrano go prezydentem Światowego Towarzystwa Przyjaciół Pasów do Pończoch.

Z FIFA związał się w 1975 roku, gdy został dyrektorem technicznym. Funkcję pełnił do 1981 roku, później do 1998 roku był sekretarzem generalnym.

Od 1998 jest prezydentem FIFA oraz członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

 

Przeczytaj komentarz Marcina Nowaka do wyboru Josepha Blattera na szefa FIFA - Gdyby FIFA była państwem - trzeeba by je zbombardować

 

Historia wyborów Seppa Blattera na szefa FIFA:

1998: Blatter - 111 głosów; Lennart Johansson (Szwecja) - 80
2002: Blatter - 139 głosów; Issa Hayatou (Kamerun) - 56
2007: Blatter - wybrany przez aklamację bez kontrkandydata
2011: Blatter - uzyskał 186 na 203 możliwe, bez kontrkandydata

man

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Blatter nadal będzie szefem FIFA

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2011 13:07
Mohamed bin Hammam wycofał swoją kandydaturę na przewodniczącego FIFA. Oznacza to, że najprawdopodobniej na kolejną kadencję zostanie wybrany dotychczasowy szef futbolowej centrali - Joseph Blatter.
rozwiń zwiń

Czytaj także

FIFA zatrzasnęła drzwi przed byłym konkurentem Blattera

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2011 09:00
Mohamed bin Hamman, niedoszły konkurent Seppa Blattera do stanowiska prezesa FIFA nie został wpuszczony na obrady kongresu FIFA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blattera wybiorą już dziś

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2011 07:30
Nie będzie odroczenia głosowania nad wyborem nowego prezesa Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej. Wniosek Anglików o przesunięcie wyborów przepadł w głosowaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrze na kongresie FIFA

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2011 13:00
Szef Niemieckiej Federacji Piłkarskiej Theo Zwanziger wezwał władze FIFA do ponownego zbadania procesu wyboru gospodarza mistrzostw świata w 2022 roku.
rozwiń zwiń