X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Małysz zdał egzamin na kierowcę rajdowego

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2011 14:50
Adam Małysz pomyślnie zaliczył przed komisją Polskiego Związku Motorowego test wiedzy o przepisach rajdowych i otrzymał licencję kierowcy uprawniającą do startów we wszystkich rajdach terenowych.
Audio
  • Piotr Tonderski, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Samochodowego i członek komisji egzaminującej Małysza zdradza jak wyglądał egzamin

Małysz po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego zdecydował się spełnić swoje marzenie i wystartować jako kierowca w Rajdzie Dakar.
W najcięższym rajdzie może wystartować posiadając odpowiednią licencję.

Czterokrotny medalista olimpijski we wtorek przystąpił do egzaminu. Test składał się z 40 pytań, aby go zaliczyć trzeba było prawidłowo odpowiedzieć na minimum 60 procent.

- Muszę przyznać, że test był dość trudny, wiele pytań było podchwytliwych, mylących. Na szczęście regulaminy rajdowe studiowałem z moim pilotem Rafałem Martonem, który jest w tej problematyce specjalistą. To on mnie przygotował do testu, za co mu dziękuję. Najwięcej trudności sprawiły mi pytania dotyczące systemu kar, które - muszę przyznać - są dotkliwe - powiedział  Adam Małysz.

Były skoczek przy okazji  zdementował plotki, że już wcześniej "podchodził" do testu na licencję rajdową i go oblał.

- To było moje pierwsze podejście, udało się zdać, choć przyznam, że stres był poważny - dodał kierowca ekipy RMF Caroline Team.

Świeżo upieczony kierowca rajdowy nie potrafi sobie przypomnieć, czy kiedyś zdawał egzamin by otrzymać licencję skoczka narciarskiego i czy w ogóle skoczkowie muszą mieć licencję.

Małysz podkreśla, że bardzo dużo pracuje nad kondycją, bo po treningach na pustyni już wie jak ważnym jest elementem.

- Jeździliśmy godzinami po kopnych wydmach, a temperatura w kabinie auta przekraczała 50 stopni Celsjusza. To był szok. Na takie warunki możemy trafić także na Dakarze. Kto nie jest w perfekcyjnej dyspozycji fizycznej, nie będzie miał szans na dobry wynik - uważa Małysz.

Za dwa tygodnie Małysz wystartuje w rajdzie Baja Hungary, który będzie kolejnym etapem przygotowań do Rajdu Dakar. W tegorocznych planach załoga ma jeszcze wiele dni treningowych i starty w październiku w Egipcie i w Maroku.

Rajd Dakar 2012 rozpocznie się 1 stycznia w Mar del Plata w Argentynie. Zakończy się w Limie 15 stycznia. Trasa będzie liczyć 9 tysięcy kilometrów, z czego 5 tysięcy to odcinki specjalne.

ah

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trudny egzamin przed Adamem Małyszem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 16:00
Adam Małysz przygotowuje się do startu w Rajdzie Dakar. Zostanie dopuszczony do rywalizacji w tym prestiżowym wyścigu, o ile zdobędzie licencję rajdową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małysz zaliczył pierwszy skok w rajdówce

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 15:00
Nasz champion przygotowuje się do pierwszego sezonu rajdowego. Jeśli chce czuć się bezpiecznie na bezdrożach Rajdu Dakar, czeka go sporo nauki. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Adamem Małyszem.
rozwiń zwiń