Sport

Robert Kubica wrócił za kierownicę

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 16:00
- Teraz to już myślimy, żeby jak najszybciej umieścić Kubicę w samochodzie. Przepraszam, w bolidzie. Bo samochód Robert już prowadzi - powiedział włoski chirurg Igor Rossello.
Audio
  • Rozmowa dziennikarzy Trójki z chirurgiem Roberta Kubicy
Robert Kubica
Robert KubicaFoto: Wikipedia

Doktor Rossello od samego wypadku opiekował się Polakiem. W rozmowie z dziennikarzami Polskiego Radia chirurg podkreśla, że Kubica jest w bardzo dobrej formie i zapewnia, że ostatnie zdjęcia Roberta Kubicy jakie publikowały media są już mocno nieaktualne.

- Robert już od dawna nie ma bandaża. Od czasu zabiegu w Modenie, który miał mu odblokować łokieć i ułatwić jego poruszanie. To jak wiadomo się udało, Robert może swobodnie ruszać łokciem. Jedyna rzecz, jaka nas czeka to mały zabieg, który ulepszy funkcjonowanie nadgarstka - mówił Włoch.

- Teraz wykonuje dużo ćwiczeń. To już nie jest etap powrotu do zdrowia lecz do ścigania. Brakuje malutko. Jak tak patrzę na Roberta to nie mogę sie nadziwić, jak dobrze się to wszystko potoczyło: wszystkie złamania wyleczone, rany zagojone. Jedyne pytanie dotyczy tego czy Robert będzie w stanie jeździć tak jak kiedyś. Ale to już ocenią specjaliści. My naszą robotę wykonaliśmy perfekcyjnie.

- Na pewno będą jakieś ograniczenia. W takich przypadkach nie wraca się nigdy do stu procentowej sprawności. Przecież zastanawialiśmy się nad amputacją, więc to pokazuje, jak poważna była sytuacja. Walczyliśmy o życie, potem o uratowanie kończyny górnej, jego stan był bardzo zły, więc ręka taka jak przed wypadkiem nie będzie. Ale będzie mógł prowadzić, operować przyciskami na kierownicy, o to możemy być spokojni. Poza tym nie mówimy o pianiście, nie musi wykonywać tak dokładnych i precyzyjnych ruchów jak muzyk - tłumaczył chirurg.

ah, PR3, polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zobacz w jakiej formie jest Robert Kubica

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 11:15
Jak zapewniają lekarze, Robert Kubica przeszedł w Genui ostatnią już operację ręki. Jak widać na filmie Polak jest już w świetnej formie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbliża się moment powrotu Kubicy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2011 16:00
- Nie mogę powiedzieć, kiedy dokładnie będzie gotowy do jazdy w Formule 1, ale ten moment nadejdzie między listopadem, a styczniem - mówi Riccardo Ceccarelli, lekarz Roberta Kubicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kubica sam zdecyduje co dalej

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2011 19:30
W najnowszym numerze magazynu "F1 Racing", szef zespołu Lotus Renault GP Eric Boullier powiedział co zrobi jeżeli po powrocie Roberta Kubicy na tory F1 ten będzie chciał startować w rajdach samochodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kubica dostał miesięczne odroczenie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2011 18:30
Eric Boullier, szef zespołu Formuły 1 - Renault, przesunął po raz kolejny termin podjęcia przez Roberta Kubicę decyzji o powrocie do Formuły 1.
rozwiń zwiń