Sport

Logo PZPN zamiast orzełka na koszulkach reprezentacji

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 20:00
Na koszulkach, w których reprezentacja Polski wystąpi podczas Euro 2012, zabraknie orła natomiast będzie logo PZPN.
Audio

Na wrocławskim Stadionie Miejskim, arenie przyszłorocznych mistrzostw Europy, odbyła się prezentacja strojów, w których reprezentacja Polski wystąpi podczas Euro 2012. Decyzją PZPN na koszulkach zabraknie orła w koronie. Działacze postanowili, że wystarczy, jeśli znajdzie się tam logotyp związku.

PZPN uznał, że priorytetowy dla strojów reprezentacji Polski powinien być nowy logotyp związku, który po raz pierwszy zaprezentowano w kwietniu tego roku.

Na temat nowych koszulek wypowiedział sie kapitan reprezentacji Jakub Błaszczykowski.

- Zawsze będą jakieś za i przeciw - podkreślił Błaszczykowski.

Jak powiedział członek zespołu projektantów firmy Nike Florent Dumont, nowa koszulka zainspirowana została polska flagą, "która jest najbardziej uniwersalnym i najważniejszym symbolem narodowym.

To efekt trwających 18 miesięcy starań, w których współpracowaliśmy z zawodnikami i przedstawicielami PZPN. Stroje są lżejsze i bardziej wytrzymałe niż poprzednie. Zostały wyprodukowane z poliestru, który powstał w procesie recyklingu - mówił Dumont.

/

Dariusz Dudka stwierdził, że materiał jest bardzo przyjemny dla ciała, a koszulka jest bardziej obcisła i nadaje zawodnikowi odpowiednią sylwetkę.

- Co do "orzełka", to jest wpisany w trójwymiarowe logo PZPN; ja gram dla Polski bez względu na to czy na koszulce jest "orzełek" czy nie" - podkreślił.

Brak "orzełka" nie przeszkadza także bramkarzowi Wojciechowi Szczęsnemu, którego strój jest z kolei czarno-szary.

- Poszliśmy wzorem innych reprezentacji europejskich więc myślę, że doganiamy pod tym względem Europę. Stroje są bardzo lekkie i wygodne, a design bardzo prosty. Nie widziałem jeszcze drugiego kompletu, ale mam nadzieję, że bluza nie będzie różowa - wspomniał.

Nowa koszulka reprezentacji waży zaledwie 149 gramów. W piątek w pierwszym meczu w nowych strojach Polacy zagrają  z Włochami.

Mecz rozpocznie się o godzinie 20.45.

ah, IAR, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polsko-włoski pojedynek w Święto Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2011 15:00
Piłkarska reprezentacja Polski rozegra 11 listopada we Wrocławiu mecz towarzyski z mistrzami świata z 2006 roku Włochami - poinformował PZPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smuda ma problem z zestawieniem defensywy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 11:00
Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda powołał piłkarzy na mecze towarzyskie z Włochami (11.XI. we Wrocławiu) i Węgrami (15.XI. w Poznaniu).
rozwiń zwiń