X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Wrocław w 2017 roku zorganizuje igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 15:37
Wrocław otrzymał prawo organizacji Igrzysk Sportów Nieolimpijskich World Games w 2017 roku. Stolica Dolnego Śląska pokonała m.in. Kapsztad i Budapeszt.
Rynek wrocławski widziany z wieży kościoła św. Elżbiety
Rynek wrocławski widziany z wieży kościoła św. ElżbietyFoto: Wikipedia/Kotasik

Jak powiedział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, nie licząc Euro 2012 igrzyska w 2017 roku będą największą imprezą sportową w historii Polski, "a obsługa medialna tego wydarzenia będzie większym przedsięwzięciem niż podczas relacjonowania pielgrzymek papieskich".

- W końcowej fazie rywalizowaliśmy już tylko z Budapesztem, ponieważ Kapsztad przesunął swoją aplikację na 2021 r. Wcześniej z wyścigu o prawo organizacji World Games odpadły m.in. Genua i Moskwa - mówił Dutkiewicz.

Według wstępnych planów ceremonia otwarcia i zamknięcia igrzysk odbędzie się na nowym stadionie piłkarskim wybudowanym specjalnie na Euro 2012. Także część zawodów sportowych przeprowadzona zostanie na mogącym pomieścić ok. 42 tys. osób obiekcie. - W marcu będziemy jeszcze omawiać wszystkie kwestie organizacyjne, a końcową umowę na organizację turnieju podpiszemy w maju - dodał prezydent.

Pomysłodawca starań Wrocławia o organizację igrzysk dolnośląski poseł PO Michał Jaros podkreślił, że przyznanie stolicy Dolnego Ślaska praw do organizacji imprezy to wielki sukces, ale i wielkie wyzwanie. - Wierzyłem, że miasto jest w stanie zorganizować taką imprezę. Dziękuję wszystkim, którzy nam zaufali i współtworzyli naszą ofertę. To będzie jedna z największych imprez sportowych, która przyciągnie do Polski prawie 4 tys. sportowców i rzesze kibiców z całego świata - powiedział.

Jaros przyznał, że oprócz samej promocji miasta, World Games zachęcą również mieszkańców Wrocławia do uprawiania dyscyplin sportowych, które są dla nich na wyciągnięcie ręki. - Jestem przekonany, że w pełni wykorzystamy możliwości, które właśnie się przed nami otworzyły - dodał.

Delegacja Międzynarodowego Stowarzyszenia World Games kilkukrotnie wizytowała Wrocław oceniając potencjał miasta, oglądając obiekty i hale sportowe, na których miałyby być rozgrywane poszczególne dyscypliny.

Kandydaturę Wrocławia już w połowie 2011 r. poparło także ministerstwo sportu, a ówczesny minister sportu Adam Giersz zaznaczył, że pomysł organizacji mistrzostw wpisuje się w rządową politykę rozwoju sportu.

Igrzyska Sportów Nieolimpijskich odbywają się od 1981 roku co cztery lata, w rok po letniej olimpiadzie. Ostatnie organizowało w 2009 r. tajwańskie miasto Kaohsiung. Były to ósme World Games rozgrywane po raz drugi w Azji. W 31 dyscyplinach rywalizowało około 4500 sportowców z 90 krajów. Gospodarzem imprezy w 2013 r. będzie kolumbijskie Cali.

W programie igrzysk są m.in.: bilard, bieg na orientację, gimnastyka akrobatyczna, kajak-polo, karate, kulturystyka, narciarstwo wodne, rugby 7-osobowe, spadochroniarstwo, sumo, wspinaczka.

 

man

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka szansa dla Wrocławia: gra o igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 06:48
Wrocław stara się o organizację World Games - igrzyska sportów nieolimpijskich - w 2017 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław chce zorganizować igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 13:06
Jest szansa, by Wrocław stał się organizatorem w 2017 roku igrzysk sportów nieolimpijskich World Games. Kandydują także Budapeszt i Kapsztad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Lady Pank 8 tys. zł. Ile kosztuje WOŚP?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 21:28
Charytatywne występy artystów podczas finału WOŚP to fikcja. Zespół Rezerwat za koncert w Jeleniej Górze dostanie 12 tysięcy złotych, L.U.C. zainkasuje w Oławie 6 tys. zł.
rozwiń zwiń