Sport

Podopiecznym Smudy psycholog jest jednak potrzebny

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 17:50
W kadrze Franciszka Smudy pojawili się piłkarze, którzy zdecydowali się skorzystać z usług psychologa sportowego Pawła Habrata, nowego członka sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski.
Michał Kucharczyk (L front) i Paweł Brożek (P front) podczas zajęć drużyny na stadionie Dolomitenstadt w Lienz, na którym reprezentacja Polski trenuje podczas zgrupowania przed EURO 2012
Michał Kucharczyk (L front) i Paweł Brożek (P front) podczas zajęć drużyny na stadionie Dolomitenstadt w Lienz, na którym reprezentacja Polski trenuje podczas zgrupowania przed EURO 2012Foto: PAP/EPA/Leszek Szymański

Jeszcze jakiś czas temu selekcjoner Franciszek Smuda nie był przekonany co do słuszności zatrudnienia psychologa w kadrze. W swoich wypowiedziach trener podkreślał, że w jego drużynie nie ma wariatów. Przed Euro 20121 Smuda zmienił zdanie.

- Na pewno kadrowicze skorzystają na tym, jeśli podejmiemy jakieś działania, a jak widzę, jest zapotrzebowanie na moją osobę. To, co mogę zrobić, to przede wszystkim wykorzystać doświadczenie piłkarzy - przyznał Paweł Habrat na piątkowej konferencji prasowej.

Psycholog przyznał, że w środę zaczął zajęcia grupowe i ustalili ze sztabem cel, oczekiwania tych spotkań i pełen zakres obowiązków.

- Od tego momentu spotkania są objęte tajemnicą. Są już pierwsze osoby, które zgłaszają się do mnie indywidualnie i przekonują się do mojej osoby - mówił Habrat.
Paweł Habrat to wykładowca w Wyższej Szkole Trenerów Sportu i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, opiekun Koła Naukowego Psychologii Sportu na Uniwersytecie Warszawskim, współpracownik Polskiego Związku Tenisa oraz w 2008 i 2010 roku - PKOl. Wspólnie z byłym bramkarzem reprezentacji Polski Jerzym Dudkiem napisał książkę "Pod presją".

Zgrupowanie w Lienz potrwa do 28 maja. Dzień wcześniej Smuda ogłosi 23-osobową kadrę na Euro. W trakcie tego obozu biało-czerwoni rozegrają dwa sparingi w Klagenfurcie (22 maja z Łotwą i 26 maja ze Słowacją).

ah

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Euro coraz bliżej - emocje rosną

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 18:35
Franciszek Smuda przyznał, że mecz towarzyski z Portugalią na Stadionie Narodowym będzie dla niego i jego piłkarzy wielkim przeżyciem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reprezentacja Polski na Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 07:00
Polska po raz drugi z rzędu zagra w piłkarskich mistrzostwach Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kadra Smudy po pierwszym treningu w Lienz

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 14:12
Franciszek Smuda przeprowadził pierwszy trening na zgrupowaniu reprezentacji Polski w austriackim Lienz. Udział w zajęciach wzięło 16 piłkarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smuda nie myślał, że będzie tak ciężko

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 16:55
Piłkarska reprezentacja Polski trenuje w austriackim Lienz. Trener kadry wyznał dziś na konferencji prasowej, iż nie spodziewał się tak trudnej pracy z drużyną narodową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezapowiedziana kontrola dopingowa w kadrze Smudy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 13:30
W piątek na treningu przebywającej na zgrupowaniu w austriackim Lienz reprezentacji Polski pojawili się przedstawiciele Komisji Antydopingowej UEFA.
rozwiń zwiń