Sport

MŚ w Val di Fiemme. Gratulacje od prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 22:22
Prezydent RP Bronisław Komorowski w rozmowie telefonicznej pogratulował Kamilowi Stochowi zdobycia złotego medalu mistrzostw świata w skokach narciarskich.
Audio
  • Tomasz Zimoch - Kamil Stoch mistrzem świata po konkursie skoków narciarskich na dużej skoczni na w Predazzo (PR1) - podsumowanie
  • Tomasz Zimoch - Kamil Stoch mistrzem świata po konkursie skoków narciarskich na dużej skoczni na w Predazzo (PR1)
Kamil Stoch, mistrz świata na skoczni HS-134 przyjmuje gratulacje od swojej żony Ewy (P) podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Predazzo, w regionie Val di Fiemme
Kamil Stoch, mistrz świata na skoczni HS-134 przyjmuje gratulacje od swojej żony Ewy (P) podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Predazzo, w regionie Val di FiemmeFoto: PAP/Grzegorz Momot

Poinformowała o tym Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej.
Stoch w czwartek we włoskim Predazzo triumfował w konkursie na dużym obiekcie, wyprzedzając Słoweńca Petra Prevca oraz Norwega Andersa Jacobsena. To największy sukces w karierze 25-letniego skoczka z Zębu.
Został piątym polskim mistrzem świata w narciarstwie klasycznym. Przed nim z tego tytułu cieszyli się inni skoczkowie Wojciech Fortuna i Adam Małysz (czterokrotnie) oraz biegacze Józef Łuszczek i Justyna Kowalczyk (dwa razy).
Medal Stocha jest 22., w tym dziewiątym złotym, wywalczonym przez biało-czerwonych w MŚ. Dorobek Polaków uzupełnia pięć srebrnych i osiem brązowych.

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym na antenie radiowej Jedynki>>>

man

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rakieta z Zębu", czyli sylwetka mistrza z Val di Fiemme

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 21:44
Długo uchodził za następcę Adama Małysza, długo pozostawał w jego cieniu. "Rakieta z Zębu", jak kiedyś na jego nartach napisał jeden z serwismenów, odpaliła w czwartek Predazzo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MŚ w Val di Fiemme. Kamil Stoch powstrzymał łzy

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 23:22
- Wiedziałem, że oddałem super skok, ale nie miałem pojęcia jakie da miejsce - przyznał Kamil Stoch po zdobyciu tytułu mistrza świata w Val di Fiemme.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MŚ w Val di Fiemme. Ciężkie chwile zrodziły sukces Stocha

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 22:23
- To piękna symbolika. Dekada minęła od tego sukcesu i znowu Predazzo zdobyte - mówił o sukcesie Kamila Stocha trener polskich skoczków - Łukasz Kruczek.
rozwiń zwiń