Sport

Puchar Polski. Legia - Śląsk: scenariusz finału już ustalono w PZPN

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 09:15
W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie reprezentantów finalistów Pucharu Polski, prezesa Legii Warszawa, Bogusława Leśnodorskiego, oraz prezesa Śląska Wrocław, Piotra Waśniewskiego z przedstawicielami federacji, na czele z prezesem Zbigniewem Bońkiem.
Gracze Legii Warszawa z trofeum fetują zdobycie piłkarskiego Pucharu Polski po pokonaniu Ruchu Chorzów 3:0 w finałowym meczu rozgrywek w Kielcach
Gracze Legii Warszawa z trofeum fetują zdobycie piłkarskiego Pucharu Polski po pokonaniu Ruchu Chorzów 3:0 w finałowym meczu rozgrywek w KielcachFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

- Chcemy, aby finał Pucharu Polski był piłkarskim świętem dla wszystkich jego uczestników i wszystkich kibiców w całym kraju. Dlatego zależy nam na zbudowaniu adekwatnej dla rangi tego wydarzenia oprawy i uroczystej atmosfery dla samej ceremonii wręczenia pucharu - powiedział nam Piotr Gołos, Dyrektor Departamentu Marketingu i Spraw Zagranicznych PZPN.

Głównym celem spotkania było zaprezentowanie zainteresowanym klubom koncepcji działań około meczowych oraz ustalenie najważniejszych zasad współpracy przy organizacji, oprawie i promocji wydarzenia, jakim jest finał Pucharu Polski.

Podczas spotkania zastanawiano się nad możliwymi sposobami wpuszczenia na każdy z meczów finałowych jak największej liczby fanów drużyn przyjezdnych. Przedstawiciele klubów zainicjowali rozmowy nad kwestią wypracowania jednolitych rozwiązań cenowych oraz dyskutowali nad logistyką wspierania kibiców w drodze na stadion. Prezes Zbigniew Boniek ze swojej strony zadeklarował gotowość oficjalnego zwrócenia się w imieniu PZPN do policji z apelem o zastosowanie takich procedur kontroli, które nie tylko zapewnią bezpieczny przebieg imprez, ale będą także przyjazne dla kibiców, chcących oglądać na stadionie każde ze spotkań finałowych.

Niezależnie od wyniku dwumeczu, ceremonia wręczenia pucharu i medali dla zwycięzców odbędzie się 8 maja na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. Całość oprawy ceremonii zrealizuje PZPN przy współpracy z gospodarzem stadionu. Wręczenie pucharu i medali będzie miało miejsce na specjalnie zaadaptowanej do tego celu trybunie honorowej.

Oprócz tego najbardziej wyczekiwanego momentu, planowany jest m.in. występ zespołu Cheerleaders Reprezentacji Polski.

Aktualny terminarz finału rozgrywek o Puchar Polski w sezonie 2012/2013
1. Śląsk Wrocław – Legia Warszawa, 2 maja 2013 r. (czwartek), godzina 18:30
2. Legia Warszawa – Śląsk Wrocław, 8 maja 2013 r. (środa)

ah, PZPN

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak