Sport

Primera Division: wpadki "wielkiej trójki". Fascynująca walka o mistrzostwo trwa

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 10:18
Tak zaciętego finiszu w lidze hiszpańskiej kibice nie oglądali od siedmiu lat. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu na mistrzostwo kraju mają szanse piłkarze trzech drużyn: Atletico Madryt (88 punktów), Barcelony (85 pkt) i Realu Madryt (83 pkt).
Karim Benzema z Realu Madryt (z lewej) i Seydou Keyta (R) z Valencii
Karim Benzema z Realu Madryt (z lewej) i Seydou Keyta (R) z Valencii Foto: EPA/Zipi

W najlepszej sytuacji jest oczywiście prowadzące w tabeli Atletico. Podopieczni trenera Diego Simeone, mimo niedzielnej wyjazdowej porażki z Levante 0:2 wciąż mają los w swoich rękach. Wystarczy, że w dwóch ostatnich meczach (11 maja u siebie z Malagą i tydzień później na wyjeździe z Barceloną) zgromadzą cztery punkty.
Barcelona natomiast by cieszyć się z mistrzostwa musi wygrać oba pozostałe spotkania (na wyjeździe z Elche oraz u siebie z Atletico) i liczyć na to, że Real nie zdoła zwyciężyć w przynajmniej jednym z trzech swoich meczów.
"Królewscy" również potrzebują kompletu zwycięstw. Podopiecznych trenera Carlo Ancelottiego czekają jednak jeszcze trzy spotkania - w środę rozegrają zaległy, wyjazdowy mecz z broniącym się przed spadkiem Valladolid, a następnie także na wyjeździe z Celtą Vigo i u siebie z Espanyolem. Oprócz zdobycia dziewięciu punktów do mistrzostwa Realu niezbędna jest jedna porażka Atletico.
Teoretycznie może się też zdarzyć, że wszystkie drużyny będą miały po 89 pkt. Wtedy mistrzem zostanie Barcelona lub Atletico, w zależności od tego jakim wynikiem zakończy się spotkanie tych drużyn. 0:0 da mistrzostwo "Dumie Katalonii", a bramkowy remis premiuje Atletico.
W Primera Division przy równej liczbie punktów decyduje bilans bezpośrednich spotkań. W najgorszej sytuacji jest Real, który z Barceloną dwukrotnie przegrał (3:4 i 1:2), a z Atletico przegrał u siebie 0:1 i zremisował na wyjeździe 2:2. Natomiast Atletico na własnym stadionie zremisowało z Barceloną 0:0.

 

ps, ah, man

Zobacz więcej na temat: Primera Division
Czytaj także

Akcja "Wszyscy jesteśmy małpami" była zaplanowana. Kibic siedzi w areszcie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 15:24
Kibic, którzy rzucił bananem w piłkarza Barcelony Daniego Alvesa trafił do aresztu. 26-letni mężczyzna jest oskarżony o łamanie praw i swobód obywatelskich. Grozi mu do trzech lat więzienia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nie" dla "medialnego linczu" kibica, który rzucił bananem

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2014 15:00
Około 800 osób demonstrowało poparcie dla kibica, któremu grożą trzy lata więzienia za rzucenie bananem w piłkarza Barcelony Daniego Alvesa. Jak podkreślali, nie akceptują takiego zachowania, ale protestują przeciwko "medialnemu linczowi".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Primera Division: szok w Barcelonie. Mistrzostwo ucieka "Dumie Katalonii"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2014 19:30
Piłkarze Barcelony w 36. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy zaledwie zremisowali u siebie z walczącym o utrzymanie Getafe 2:2 i mają tylko matematyczne szanse na obronę mistrzowskiego tytułu. Atletico i Real Madryt zagrają swoje mecze w niedzielę.
rozwiń zwiń