Sport

PlusLiga: Dawid Murek zagra w Transferze

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 20:55
Wielokrotny reprezentant polski w siatkówce Dawid Murek został w poniedziałek zawodnikiem grającego w ekstraklasie Transferu Bydgoszcz. Kontrakt podpisany w grodzie nad Brdą jest nietypowy, gdyż - jak poinformował klub - obowiązywał będzie przez miesiąc.
Dawid Murek podpisał kontrakt z Transferem Bydgoszcz
Dawid Murek podpisał kontrakt z Transferem BydgoszczFoto: PAP/Waldemar Deska

Siatkarz z bydgoskim zespołem trenuje już od dwóch tygodni, o co sam prosił, jednak dopiero dziś podjęto decyzję o podpisaniu z tym doświadczonym zawodnikiem umowy.

37-letni Dawid Murek to wielokrotny reprezentant Polski (277 spotkań w kadrze narodowej), uczestnik igrzysk olimpijskich w Atenach (2004). Dwukrotnie zagrał na mistrzostwach świata (1998 i 2002), a trzykrotnie na europejskim czempionacie (2001, 2003, 2005). Występował także w Grecji (Panathinaikos Ateny) w latach 2001-2005 i we Włoszech (Cimone Modena) 2005-2006.

Na polskich parkietach grał ostatnio w zespole AZS Częstochowa, z którym rozpoczął przygotowania także do obecnego sezonu. Teraz występować będzie w bydgoskim Transferze. W nowych barwach zagra z numerem 10 na koszulce i wszystko wskazuje na to, że pojawi się w składzie już podczas najbliższego meczu, 12 listopada. Przeciwnikiem podopiecznych Vitala Heynena będzie mistrz Polski, PGE Skra Bełchatów. Początek spotkania o godz. 20.30.

bor

Zobacz więcej na temat: PlusLiga Siatkówka
Czytaj także

4. kolejka PlusLigi: Skra robi co chce, Lotos Trefl w czołówce na dłużej?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 20:11
Początek sezonu w PlusLidze nie zawodzi oczekiwań kibiców. Niespodziewane problemy mają "wielcy": Jastrzębski Węgiel i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a na piątego "wielkiego" wyrasta Lotos Trefl Gdańsk. Swoje robią Skra Bełchatów i Resovia Rzeszów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

5. kolejka PlusLigi: co z tą ZAKSĄ? Kto zatrzyma Skrę?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 17:51
5. kolejka PlusLigi przyniosła kolejną, czwartą już porażkę ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Tempa nie zwalnia Lotos Trefl Gdańsk, a w dalszym ciągu nikt nie jest w stanie choćby postraszyć mistrzów Polski z Bełchatowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

6. kolejka PlusLigi: trzy drużyny uciekły reszcie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 17:58
Coraz bardziej widoczna staje się przewaga czołówki PlusLigi nad resztą stawki. Po szóstej serii gier trzeci w tabeli Lotos Trefl Gdańsk ma już pięć punktów przewagi nad kolejną drużyną.
rozwiń zwiń
Czytaj także

7. kolejka PlusLigi: Skra traci pierwsze punkty, Olsztyn pali się ze wstydu

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 15:48
Pierwsze stracone punkty przez Skrę Bełchatów, przełamanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i wstydliwie przegrany set przez AZS Olsztyn. Tak w skrócie wyglądała 7. kolejka PlusLigi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

8. kolejka PlusLigi: pierwsze punkty beniaminka, status quo w czołówce

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 20:21
Ósma seria gier siatkarskiej PlusLigi nie przyniosła zmian na górze tabeli. Skra, Resovia i Lotos solidarnie wygrały swoje mecze. Pierwsze punkty i zarazem pierwsze zwycięstwo wywalczyli siatkarze MKS-u Banimexu Będzin.
rozwiń zwiń