Sport

Rajd Dakar 2015. Kaczmarski zostaje w domu - to lekcja pokory

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 13:42
Martin Kaczmarski, który w styczniowym Rajdzie Dakar zajął dziewiąte miejsce, w najbliższej edycji imprezy nie wystartuje. - Rozsądek musiał wziąć górę - zaznaczył wrocławianin, który od siedmiu tygodni zmaga się z poważnym urazem kręgosłupa.
Rajd Dakar 2014
Rajd Dakar 2014Foto: Jacek Bonecki/Poland National Team

24-letni Kaczmarski doznał skręcenia odcinka szyjnego podczas październikowego rajdu w Maroku. Kontuzja okazała się poważniejsza niż początkowo myślano. Decyzja lekarzy była dla zawodnika bezlitosna.

>>> Rajd Dakar 2015: trasa i program <<<

- Do Dakaru przygotowywałem się od 10 miesięcy. Walczyłem do ostatniego momentu. Konieczność wycofania się z tego rajdu to dla mnie najtrudniejsza do tej pory decyzja w życiu. Udział w nim mógłby się jednak wiązać z pogłębieniem urazu kręgosłupa, a w efekcie z trwałą niedyspozycją. Dlatego też rozsądek musiał wziąć górę - poinformował kierowca w komunikacie prasowym.
Przyznał, że jeszcze do niedawna miał nadzieję, iż po rehabilitacji start w 37. Rajdzie Dakar będzie realny, jednak lekarze wręcz zabronili mu wyjazdu do Ameryki Południowej.
- Muszę pogodzić się z decyzją, która przekreśla moje całoroczne przygotowania, która jest największą w moim życiu lekcją pokory, ale także moją osobistą porażką. Taki jest sport. Skupię się teraz na powrocie do zdrowia, bo tylko w tej sytuacji będę mógł robić to, co kocham - podkreślił.
37. edycja Rajdu Dakar rozpocznie się 4 stycznia w Buenos Aires. Zawodnicy będą mieć do pokonania ponad 9 tys. km przez terytoria Argentyny, Chile i Boliwii. Meta - 17 stycznia w centrum stolicy Argentyny. Do imprezy zgłoszonych zostało 665 zawodników w czterech kategoriach: samochody, motocykle, quady i ciężarówki. W tym gronie jest 16 Polaków, przy czym Dariusz Rodewald, mechanik z Olesna, pojedzie w holendersko-belgijskim teamie.

(ah)

Czytaj także

Małysz zdradził receptę na sukces w Rajdzie Dakar

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 19:08
Adam Małysz i Rafał Marton w swoim drugim wspólnym starcie w Rajdzie Dakar zajęli 15. miejsce - najlepsze ze wszystkich polskich załóg samochodowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rajd Dakar 2014. Rafał Sonik był bliski zawału: metę przekroczyłem siłą rozpędu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 10:10
Trzeci etap Rajdu Dakar z San Rafael do San Juan w Argentynie był szczęśliwy dla polskich kierowców. W gronie quadowców zwyciężył Rafał Sonik i został liderem, Krzysztof Hołowczyc był drugi w grupie samochodów, a Jakub Przygoński dziewiąty wśród motocyklistów.
rozwiń zwiń