Sport

Polski jacht płynie tam, gdzie nie dotarł jeszcze nikt

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 18:48
Jacht Selma Expeditions po przepłynięciu 630 milowej trasy w regatach Sydney-Hobart w czasie 3 dni, 22 godziny i 34 minuty rusza w kolejną podróż.
Audio
  • Dowodzący wyprawą kapitan Piotr Kuźniar o celu podróży Selma Expeditions (IAR)
  • Dowodzący wyprawą kapitan Piotr Kuźniar o przygotowaniach do wypłynięcia (IAR)
Załoga Selmy Expeditions trenuje procedury ratunkowe
Załoga Selmy Expeditions trenuje procedury ratunkoweFoto: K. Jasica/SelmaExpeditions.com

Tu można śledzić pozycję jachtu >>>

Jednostka wyruszyła z Tasmanii, gdzie przez dwa tygodnie od zakończenia regat żeglarze przygotowywali się do wyjścia w morze. 11-osobowa polsko-czeska załoga chce dopłynąć na 78. stopień szerokości geograficznej, gdzie nie dotarł jeszcze żaden jacht. Selmę dowodzoną przez kapitanów Piotra Kuźniara i Krzysztofa Jasicę czeka 2,5 tysiąca mil morskich do przepłynięcia, czyli prawie 5 tysięcy kilometrów żeglugi w ekstremalnie trudnych warunkach.

W swoich dotychczasowych rejsach i wyprawach jacht Selma Expeditions wielokrotnie odwiedził położoną na południe od Ameryki Południowej - Cieśninę Drake'a, burzliwe wody wokół Przylądka Horn i Ziemi Ognistej, Antarktydę, lodowate Morze Weddella oraz Południową Georgię i Wyspę Słoniową.

To ostatni etap wyprawy "Selma-Antarktyda-Wytrwałość", która rozpoczęła się w kwietniu ub. roku od opłynięcia Przylądka Horn.

Wyprawie patronuje radiowa Jedynka >>>

man

Zobacz więcej na temat: żeglarstwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Niebieska Szkoła - więcej niż żeglowanie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 09:46
Żeglarstwo to jeden z najpiękniejszych, ale i najbardziej wymagających sportów. W parze z siłą fizyczną musi iść twardy charakter, pracowitość i wytrzymałość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Medalowe żniwa Miarczyńskiego, dwie kwalifikacje olimpijskie. Żeglarze trzymali poziom w 2014

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 20:08
Żeglarstwo ostatnimi czasy jest bardzo "medalodajną" dyscypliną sportową w naszym kraju. Nie inaczej było w 2014 roku, w którym Polacy z dobrej strony pokazali się na mistrzostwach świata i Europy. Udało wywalczyć się również dwie kwalifikacje olimpijskie. Zapraszamy na podsumowanie roku w wykonaniu Moniki Sułkowskiej.
rozwiń zwiń