X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Travelery: Olek Ostrowski laureatem. Zjazd z Czo Oju Wyczynem Roku

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 13:00
Olek Ostrowski w kategorii Wyczyn Roku zwyciężył w konkursie miesięcznika National Geographic - "Travelery”. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród podróżniczych w Polsce.
Olek Ostrowski (z prawej), laureat w kategorii Wyczyn Roku i Aleksander Doba, który otrzymał Grand Prix
Olek Ostrowski (z prawej), laureat w kategorii Wyczyn Roku i Aleksander Doba, który otrzymał Grand Prix Foto: Aneta Hołówek

Olek Ostrowski to pierwszy Polak, który zdobył Czo Oju, a potem ze szczytu zjechał na nartach. Ten wyczyn zyskał uznanie kapituły konkursu "Travelery”.

"Travelery" zostały rozdane także w kategoriach – Podróż roku, Społeczna inicjatywa roku, Naukowe osiągnięcie roku, Podróżnicza książka roku i Blog roku. Grand Prix tegorocznej edycji konkursu - za całokształt dokonań podróżniczych, naukowych lub eksploracyjnych oraz wierność życiowej pasji - otrzymał Aleksander Doba, autor najdłuższej przeprawy kajakowej przez Atlantyk.

Olek Ostrowski o nagrodzie Wyczyn Roku

27-latek z Wetliny na nartach jeździ od 3 roku życia. Przez wiele lat startował w zawodach rangi FIS w Polsce, Słowacji i Czechach. Poza trasami jeździ od zawsze, od dawna jego marzeniem były Himalaje. Spełniło się w zeszłym roku, kiedy samotnie, bez pomocy (bo nie pozwalał na to budżet) zorganizował "Cho Oyu 8201 – Ski Expedition 2014". Na szczycie ośmiotysięcznika stanął we wrześniu, po czym zjechał na nartach. Olek na koncie ma też inne trudne zjazdy – z Kazbeka (z trójką innych Polaków) i samotnie z Piku Lenina.

Czytaj dalej
Olek Ostrowski 1200 F
I ty możesz wesprzeć wyprawę Olka Ostrowskiego. Na PolakPotrafi.pl trwa zbiórka

Obecnie Olek przygotowuje ekspedycję w Karakorum, której celem będzie zdobycie Gaszerbrum II oraz zjazd na nartach ze szczytu. Tym razem skialpinista na wyprawę wyruszy wraz z Piotrem Śnigórskim.

Gasherbrum II (8035 m n.p.m.) to najniższy ośmiotysięcznik Karakorum, znajdujący się na granicy pakistańsko-chińskiej. Na szczyt Olek Ostrowski chce wejść drogą pierwszych zdobywców od strony pakistańskiej, południowym-zachodnim żebrem. Zjazd z wierzchołka na nartach pokrywać się będzie z drogą podejścia.

Portal PolskieRadio.pl, tak jak w przypadku wyprawy na Czo Oju, będzie patronem medialnym wyprawy Olka Ostrowskiego na Gaszerbrum II.

Aneta Hołówek, PolskieRadio.pl

Zobacz więcej na temat: Gaszerbrum Olek Ostrowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olek Ostrowski chce zjechać z Gaszerbrum II: zjazd może być bezpieczniejszy niż schodzenie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 16:47
Rok temu zjechał na nartach z Czo Oju, teraz szykuje wyprawę na Gaszerbrum II. Olek Ostrowski - polski skialpinista i narciarz wysokogórski – przygotowuje ekspedycję w Karakorum.
rozwiń zwiń