X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Rio 2016: polscy kajakarze marzą o pierwszym złocie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 10:37
Za dwa tygodnie, w piątek 5 sierpnia, rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. W piątek w Centrum Olimpijskim w Warszawie ślubowanie złożą m.in. reprezentanci Polski w kajakarstwie klasycznym. W jakich nastrojach wyruszą na imprezę?
Audio
  • Maciej Gaweł rozmawia z Kajetanem Broniewskim o szansach polskich kajakarzy na Rio 2016 (IAR)
Radical Park w Rio de Janeiro
Radical Park w Rio de JaneiroFoto: Wiki Commons/CC BY 3.0/Portal Brasil 2016

Z ostatnich trzech igrzysk kajakarze wracali z jednym medalem, teraz jednak nadzieje są znacznie większe.

- Marzymy o pierwszym złocie - mówi Kajetan Broniewski, dyrektor sportowy Polskiego Związku Kajakowego, brązowy medalista olimpijski w wioślarstwie z Barcelony (1992).

Z jakim nastawieniem biało-czerwoni ruszą na podbój Rio?

- Zawsze wśród kajakarzy nastroje są bojowe zwłaszcza, że jedziemy dużą grupą, piętnastu zawodników, bo doszedł jeszcze Rafał Rosolski w konkurencji K1 1000 m. No i jak to zawsze przed igrzyskami, mamy nadzieję na dobre wyniki. Potencjał całej dyscypliny jest olbrzymi. Choćby teraz, gdybyśmy spojrzeli na mistrzostwa świata w kajakowym slalomie w Krakowie - osiem medali juniorów i młodzieżowców. Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w Płowdiw - 11 medali, oczywiście z konkurencjami nieolimpijskimi. Więc ten potencjał jest i wierzę, że limit pecha się na tych igrzyskach skończy. Jest świetna grupa kobiet prowadzona przez Tomka Kryka, dwie męskie osady kanadyjkowe, C2 1000 m i C1 1000 m, które są bardzo blisko medalu, Pawęł Kaczmarek w K1 200 m plus cała grupa dziewcząt we wszystkich konkurencjach. To jest potencjał i siła, która powinna dać efekt. Nie chcę mówić o liczbie medali - przyznał Broniewski.

W Rio de Janeiro wystartuje 15 polskich kajakarzy w 12 konkurencjach (ośmiu klasycznych i czterech górskich). W historii występów na igrzyskach olimpijskich Polacy zdobyli w tej dyscyplinie 18 medali - 6 srebrnych i 12 brązowych.

W których konkurencjach Polacy będą mieć największe szanse na złoto i jakie elementy mogą okazać się kluczowe w walce o najwyższe cele?

Zapraszamy do posłuchania rozmowy Macieja Gawła z dyrektorem sportowym Polskiego Związku Kajakowego. 

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak