Sport

Afera dopingowa z Adrianem Zielińskim zmierza ku rozstrzygnięciu?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 18:32
Kolejne posiedzenie Panelu Dyscyplinarnego przy Komisji Antydopingowej, podczas którego będzie rozpatrywana sprawa dopingu wykrytego u ciężarowca Adriana Zielińskiego odbędzie się 12 października - dowiedział się PAP.
Adrian Zieliński
Adrian ZielińskiFoto: Wikimedia Commons/Kari Kinnunen/CC-BY-SA-2.0

Podczas poprzedniego posiedzenia na początku września panel wyraził zgodę na przeprowadzenie dodatkowych badań odżywek przyjmowanych przez mistrza olimpijskiego z Londynu w podnoszeniu ciężarów Adriana Zielińskiego.

Z wnioskiem o przeprowadzenie badań odżywek przyjmowanych przez zawodnika oraz o wydanie laboratoryjnego pakietu dokumentów wystąpił pełnomocnik Adriana Zielińskiego.

Bracia Adrian i Tomasz Zielińscy zostali usunięci z reprezentacji olimpijskiej oraz zawieszeni w prawach zawodnika po ujawnieniu już podczas ich pobytu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, że w ich organizmach podczas badań wykonanych jeszcze w Polsce wykryto zabroniony środek nandrolon.

Po ujawnieniu dopingu Polski Związek Podnoszenia Ciężarów rozwiązał umowę o pracę z ich trenerem klubowym Jerzym Śliwińskim, który nadzorował przygotowania obu sztangistów. 16 sierpnia prezes PZPC Szymon Kołecki na nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu związku ogłosił decyzję o rezygnacji z dalszego kierowania związkiem.


man

Zobacz więcej na temat: Adrian Zieliński doping
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kara za doping Marii Szarapowej skrócona

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 16:17
Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) skrócił dyskwalifikację zawieszonej za stosowanie dopingu tenisistki Marii Szarapowej. Rosjanka, która pierwotnie miała pauzować do stycznia 2018 roku, będzie mogła wrócić do rywalizacji 26 kwietnia.
rozwiń zwiń