X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Program Klub: minister Witold Bańka zaprasza kluby po dotacje. Do wydania 30 mln złotych

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 16:46
- Dofinansowanie zgrupowań, opłacenie trenerów i zakup sprzętu sportowego. To trzy podstawowe zadania Programu "Klub" - mówi Witold Bańka, minister sportu i turystyki, który w klubie UKS Jagiellonka w Warszawie posumował pierwszą edycję programu.
Audio
  • Minister sportu Witold Bańka szacuje, że beneficjentom programu "Klub" przekazano w ramach dwóch naborów niemal 24 miliony złotych (IAR)
  • Beneficjentem programu "Klub" jest między innymi wielosekcyjny UKS Jagiellonka Warszawa. Jego prezes Tomasz Wakulski podkreśla, że pieniądze umożliwiły zorganizowanie zajęć dla ponad 350 uczniów (IAR)
Uczestnicy spotkania w klubie Prezes UKS Jagiellonka
Uczestnicy spotkania w klubie Prezes UKS Jagiellonka Foto: Polskie Radio

Ponad 2 tys. małych i średnich klubów sportowych w 2016 roku otrzymało od Ministerstwa Sportu i Turystyki wsparcie - po 10 i 15 tysięcy złotych - w sumie blisko 24 mln zł. Dzięki programowi kluby mogły częściowo dofinansować wyjazdy dzieci na obóz sportowy, opłacić pracę trenera czy zakupić sprzęt sportowy. - Ograniczenie tego grantu tylko do tych trzech zadań nie jest przypadkowe. Ma wykluczyć niewłaściwe wydatkowanie środków, na przykład tych związanych z działalnością administracyjną klubu - wyjaśnił minister Bańka w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.Minister dodał, że jedną z największych zalet Programu Klub jest to, że kluby o dotację aplikują bezpośrednio do Ministerstwa. - Wniosek jest rozpatrywany bezpośrednio przez Ministerstwo Sportu i Turystki, a środki są kierowane wprost na konta klubów sportowych - podkreślił szef sportowego resortu.

Ministerstwo Sportu i Turystyki realizację Programu "KLUB” rozpoczęło w 2016 roku. Program powstał dzięki konsultacjom ministerstwa z lokalnymi środowiskami sportowymi. Kwota wnioskowanej dotacji wyniosła 10 000 zł w przypadku klubu jednosekcyjnego oraz 15 000 zł w przypadku klubu wielosekcyjnego.

Witold Bańka W 2017 roku startujemy z budżetem 30 mln złotych na program KLUB

Program Klub może rozwijać się dzięki wsparciu sponsora. W podnoszenie jakości funkcjonowania oraz profesjonalizację małych i średnich klubów aktywnie włączyło się PGNIG, które przygotowało specjalny podręcznik "WSKOCZ NA WYŻSZY POZIOM” – to praktyczny zestaw wiedzy marketingowej, który ma na celu usystematyzowanie otoczenia w jakim funkcjonują kluby sportowe. Książka ma pomóc w poruszaniu się w tych przestrzeniach. Podręcznik podzielony jest na cztery części: organizacja, wizerunek, sponsoring, komunikacja. Ma także pomóc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie.

W bieżącym roku złożonych zostało łącznie 5241 wniosków. Minister Witold Bańka zaznaczył, że część została odrzucona z powodu błędów formalnych. - Wniosek jest stosunkowo uproszczony, ale mimo to wiele klubów ma problem z wypełnieniem formularza. Staramy się edukować, stąd też 5 tys. przygotowanych przez spółkę PGNiG podręczników - wyjaśnił minister. 

Pieniądze na szkolenie, trenerów i obozy to wsparcie dla małych klubów, jednak dzieci często nie rozwijają swoich sportowych umiejętności z powodu braku miejsca do treningu. - Mimo, że obiektów sportowych w ostatnich latach powstało sporo, samorządy wciąż aplikują o kolejne środki. Naszym celem jest oczywiście wsparcie tych miejsc, gdzie nie ma odpowiedniej infrastruktury i Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej umożliwia to - dodał minister i zapewnił, że podległe mu ministerstwo myśli globalnie tak, by jego pomysły współbrzmiały.

Witold Bańka Jestem przekonany, że program KLUB przyczyni się do rozwoju sportu w Polsce

Minister Bańka wspomniał także o innych propozycjach resortu, m.in. zapowiadanego w ostatnich dniach powrotu do dodatkowych zajęć wychowania fizycznego. - Jeśli chodzi o program "SKS" (Szkolne Kluby Sportowe - przyp. red.) to jest on już praktycznie gotowy - podkreślił minister.

PolskieRadio.pl

***

W ramach Programu "KLUB” w 2016 r. rozpatrzono 5241 wniosków. Zainteresowanie Programem Ministra Sportu i Turystyki wykazało 30 procent z zarejestrowanych 14 009 klubów sportowych w Polsce.

Dofinansowanie zostało przyznane 2151 klubom sportowym (to ponad 15 procent wszystkich zarejestrowanych klubów w kraju). Łącznie w obu naborach przyznano dotacje 1631 klubom jednosekcyjnym oraz 520 klubom wielosekcyjnym.

Szkoleniem w 2151 dofinansowanych klubach sportowych będzie objętych 130 tys. dzieci i młodzieży, dla których zajęcia sportowe będzie prowadzić ponad 5 tys. trenerów i instruktorów.

Do programu zgłosiło się najwięcej klubów piłkarskich i aż 881 dostało dofinansowanie. Drugim pod względem popularności sportem była siatkówka (264), a na dalszych miejscach – lekkoatletyka (173), koszykówka (141) i tenis stołowy (124).
Łącznie przyznano dofinansowanie klubom sportowym prowadzącym szkolenie sportowe w aż 70 sportach, w tym również mniej popularnych, takim jak baseball, futbol amerykański, kendo czy softball.

PolskieRadio.pl

ah, PolskieRadio.pl

Zobacz więcej na temat: dzieci SPORT Witold Bańka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak