Sport

Największy kryzys w podnoszeniu ciężarów w historii

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 15:41
Były szef Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymon Kołecki uważa, że jesteśmy świadkami największego kryzysu w historii tej dyscypliny sportowej. Więcej w audycji - Trzecia Strona Medalu.
Audio
  • Szymon Kołecki o kryzysie w polskich i światowych ciężarach (PR3)
Adrian Zieliński
Adrian ZielińskiFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Szymon Kołecki podał się do dymisji, jako szef Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów po wykryciu dopingu u reprezentanta Polski na igrzyskach olimpijskich w Rio Tomasza Zielińskiego. Jak się później okazało, także jego brat - Adrian Zieliński (mistrz olimpijski z Londynu) został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków.


Serwis specjalny
mikrofon_1200x660_trójka .jpg
Trzecia Strona Medalu

Jak mówił były złoty medalista olimpijski z Pekinu - polskie ciężary nigdy nie były w gorszej sytuacji wizerunkowej. Inaczej jednak jest w przypadku sportowej formy naszych sztangistów. - Mamy mocno poszarpaną aferami dopingowymi kadrę seniorską. Natomiast pozostałe grupy wiekowe mamy naprawdę bardzo silne. Ostro rywalizują na świecie i w Europie - przyznał.

Kołecki w "Trzeciej Stronie Medalu przyznał, że na całym świecie afery dopingowe w podnoszeniu ciężarów są w tym roku plagą. - Trudno mi powiedzieć, czy światowe ciężary były kiedyś w większym kryzysie. Jest już grupa kilkudziesięciu osób (przyłapanych na dopingu). Trudno mi przypomnieć sobie moment, w których światowe ciężary były w gorszej sytuacji - zaznaczył Szymon Kołecki w rozmowie z radiową Trójką.

Więcej w rozmowie z Szymonem Kołeckim dla Trzeciej Strony Medalu.

Trzecia strona medalu na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

man, PR3

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Blind tenis - nowy sport dla niewidomych

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 15:20
Coraz większą popularnością wśród osób niedowidzących i niewidomych cieszy się młoda dyscyplina sportu, nazwana z języka angielskiego - blind tenisem. W "Trzeciej Stronie Medalu" przyjrzano się tej nowej dyscyplinie.
rozwiń zwiń