Sport

Wimbledon: Szarapowa nie będzie się ubiegać o "dziką kartę"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 15:40
Powracająca po 15-miesięcznej dyskwalifikacji za doping Maria Szarapowa zapowiedziała, że nie będzie się ubiegać o "dziką kartę" na wielkoszlemowy turniej tenisowy na trawiastych kortach w Wimbledonie. Rosjanka wystartuje w kwalifikacjach imprezy.
Maria Szarapowa z pucharem US Open
Maria Szarapowa z pucharem US Open Foto: Shutterstock

Dzień wcześniej Szarapowej przyznano "dziką kartę" na jeden z ostatnich turniejów przed Wimbledonem - w Birmingham. Wcześniej otrzymała takie zaproszenie na imprezy WTA w Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie, ale zabraknie jej w wielkoszlemowym French Open, który rozpocznie się 28 maja.

'Dzięki lepszej pozycji w rankingu po pierwszych trzech zawodach po moim powrocie, wystąpię w kwalifikacjach Wimbledonu w Roehampton i nie będę ubiegać się o "dziką kartę" do turnieju głównego' - napisała Rosjanka na swojej stronie internetowej.

Triumfatorka londyńskiej imprezy w 2004 roku zajmuje obecnie 211. pozycję, która nie wystarcza jej, aby znaleźć się bezpośrednio w drabince głównej. Dzięki wygranej w pierwszej rundzie w Rzymie, Szarapowa zapewniła sobie za to prawo gry w eliminacjach, które zostaną rozegrane kilka kilometrów od Wimbledonu.


man

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

WTA Birmingham: kolejna "dzika karta" dla Szarapowej

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 07:38
Organizatorzy tenisowego turnieju WTA w Birmingham, jednej z ostatnich imprez przed wielkoszlemowym Wimbledonem, przyznali "dziką kartę" Marii Szarapowej. Rosjanka nie otrzymała takiego zaproszenia na French Open, który rozpoczyna się 28 maja.
rozwiń zwiń