X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Sport

Przeciąganie liny na World Games 2017. Jak zapowiada się rywalizacja?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 13:03
W Polsce jest mało popularne, jednak w historii igrzysk olimpijskich pojawiło się pięć razy. Przeciąganie liny to tylko rozrywka czy pełnoprawny sport? W "Trzeciej Stronie Medalu" mówił o tym Dariusz Bajkowski, prezes Polskiego Związku Przeciągania Liny.
Audio
  • Dariusz Bajkowski w "Trzeciej Stronie Medalu" (IAR)
Przeciąganie liny
Przeciąganie linyFoto: Wiki Commons/CC-SA BY 3.0/Irish Tug of War Source

Choć przeciąganie liny wydaje się banalne, nie jest to sport dla każdego. Znakiem rozpoznawczym jest połączenie prostych zasad z dużą dawką emocji. Ta dyscyplina premiuje nie tylko siłę, ale głównie współpracę zespołową i odpowiedni dobór taktyki.

Świetną okazją do tego, by z bliska przekonać się, jak wygląda rywalizacja, nadarzy się przy okazji 10. World Games, które zostaną rozegrane w lipcu we Wrocławiu. Stolicę Dolnego Śląska odwiedzi ponad 4 tysiące sportowców ze 100 krajów na świecie. Będą rywalizowali w 31 dyscyplinach na 24 obiektach, z czego aż 20 mieści się we Wrocławiu.

- W Polsce kadra narodowa i związek istnieją dopiero od dwóch lat. Przeciąganie liny znane jest u nas w zasadzie wszędzie, ale jest rozgrywane na zasadach rekreacyjnych. W rozgrywkach są klasy wagowe i grupy wiekowe, jest podział na konkurencje w hali i na powietrzu - mówił Dariusz Bajkowski.

Dlaczego w tym sporcie nie ma kategorii "open", jakie są strategie tworzenia drużyny i zasady rywalizacji? Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy z prezesem Polskiego Związku Przeciągania Liny.

Trzecia strona medalu na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

Zobacz więcej na temat: Trzecia Strona Medalu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak