Sport

Liga Światowa: Final Six. Siatkarze marzną w Kurytybie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 18:26
Trzeba było zabrać rękawiczki i termofory. Siatkarze, którzy walczą w turnieju finałowym Final Six w brazylijskiej Kurytybie narzekają na niską temperaturę.
Francuzi w Kurytybie
Francuzi w KurytybieFoto: FIVB

Niemal wszyscy uczestnicy Final Six Ligi Światowej siatkarzy narzeka na niskie temperatury na obiekcie w Kurytybie. W Brazylii panuje teraz zima, a mecze rozgrywane są na stadionie piłkarskim.

Jak podają zagraniczne media, w pierwszym dniu rywalizacji zawodnicy Kanady i Brazylii (1:3) musieli grać przy 14 stopniach Celsjusza, a w trakcie drugiego spotkania Francja - USA (3:2) temperatura jeszcze spadła. 

"Zgodnie z regulaminem przyjętym w trakcie 35. Kongresu FIVB 2016 granie w takich warunkach nie jest zgodne z przepisami. Wyraźnie jest tam napisane, że na zawody FIVB, mistrzostwa świata i oficjalne spotkania temperatura nie może przekroczyć 25 stopni i nie może spaść poniżej 16" - napisał portal worldofvolley.com. 

Czytaj więcej
brazyliakanada1200.jpg
"Canarinhos" ruszyli po utracony skarb

O tym, że na obiekcie było zimno widać było po strojach siatkarzy i sztabu szkoleniowego. Trenerzy ubrani byli w grube bluzy lub kurtki, a np. Brazylijczycy grali w... długich rękawach. Francuzi umieścili nawet zdjęcie, w którym wszyscy dmuchają w ręce. 

Na razie nie wiadomo, jak organizatorzy poradzą sobie z problemem. 

W turnieju finałowym występuje sześć najlepszych drużyn fazy interkontynentalnej. W pierwszej grupie występują Brazylijczycy, Kanadyjczycy i Rosjanie, a w drugiej Francuzi, Amerykanie i obrońcy tytułu Serbowie.

kbc

Zobacz więcej na temat: Siatkówka liga światowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także