Sport

Primera Division: Real Madryt podbija Chiny. Wkrótce rusza budowa parku rozrywki dla wszystkich kibiców "Królewskich"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 14:09
Real Madryt uruchomi wspólnie ze spółką Lai Sun Group piłkarski park tematyczny w południowych Chinach. Obiekt ma ruszyć w 2021 roku.
Piłkarze Realu Madryt cieszą się z gola Gareth Balea (w środku) podczas meczu grupy F Ligi Mistrzów z Legią Warszawa
Piłkarze Realu Madryt cieszą się z gola Gareth Bale'a (w środku) podczas meczu grupy F Ligi Mistrzów z Legią Warszawa Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Jak poinformował Emilio Santos, rzecznik prasowy Realu Madryt, park tematyczny zostanie wybudowany na położonej blisko Makau wyspie Hengqin. Zaznaczył, że nowa inwestycja jest już w fazie planowania i w niedługim czasie będzie realizowana na terenie gruntów, na których swoje przedsięwzięcia rozwija już Lai Sun Group.

"Cały park tematyczny znajdzie się na powierzchni 12 tysiącach metrów kwadratowych. Pojawią się tam nie tylko miejsca bezpośrednio związane z piłką nożną, ale również punkty usług i handlu" - ujawnił Santos.

źródło: YouTube/Manar Sarhan

Real Madryt to jeden z najpopularniejszych zespołów piłkarskich w Państwie Środka. W Chinach działają akademie piłkarskie współpracujące z tym zespołem, a piłkarze przylatujący tam podczas azjatyckiego turnee zawsze są witani przez tysiące fanów. Królewscy mają doskonałą świadomość tego jak wielką popularnością cieszą się w tamtych rejonach globu, dlatego w tym roku pierwsze Gran Derbi rozegrane zostaną w porze najlepszej oglądalności właśnie w Chinach.

Park tematyczny Realu Madryt będzie zawierał przestrzenie muzealne dotyczące historii hiszpańskiego klubu, a także miejsca do zabawy, m.in. małe boiska piłkarskie. Obiekt ma się wyróżniać dużą ilością nowych technologii.

Stałym elementem parku będą m.in. miejsca zabaw z piłką dla dzieci, panele wyświetlające historię klubu, a także sekcje, w których najmłodsi będą mogli przygotować własny program treningowy lub zagrać w piłkę nożną online.

Czytaj więcej
Cristiano Ronaldo 1200.jpg
Real Madryt z Barceloną tuż przed świętami. Tak wcześnie Gran Derbi jeszcze nie grano

Projekt Realu Madryt i zarejestrowanej w Hongkongu grupy Lai Sun powinien ruszyć w 2021 r. jako część dużego kompleksu hotelowo-rozrywkowego o nazwie Novotown. Szacuje się, że już w pierwszym roku odwiedzi go około 5 mln turystów z całego świata. Docelowo spodziewanych jest tam ponad 8 mln gości rocznie.

Z parkiem tematycznym Realu Madryt ma sąsiadować m.in. centrum kultury, pałac ślubów, a także hotel sieci Hyatt.

 źródło: YouTube/Goal

Hiszpańscy komentatorzy przypominają, że inwestycja w Chinach jest realizacją dawnego planu władz "Królewskich" budowania parku rozrywki na wyspach sąsiadujących z Dubajem. Przedsięwzięcie to napotkało na wiele barier prawnych. W 2013 roku budowa, które budżet miał wynieść miliard dolarów została zatrzymana. Rok później prezes Realu - Florentino Perez zapowiedział, że park zostanie zbudowany, ale niekoniecznie na wyspie, a stałym lądzie w okolicach Abu Dhabi.

tok, PAP, PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Primera Division: Real Madryt z Barceloną tuż przed świętami. Tak wcześnie Gran Derbi jeszcze nie grano

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 15:13
To będzie prezent na święta Bożego Narodzenia. Pytanie tylko czy dla wszystkich kibiców. Pierwsze Gran Derbi w tym sezonie zostanie rozegrane 23 grudnia na stadionie Santiago Bernabeu. Jeszcze ciekawsza niż data, jest godzina kiedy zacznie się mecz.
rozwiń zwiń