Sport

KSW: "Popek" kontra Oświeciński. "Freak fight" wszech czasów polskiego MMA

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 07:38
Stało się - na nadchodzącej gali federacji KSW w irlandzkim Dublinie staną na przeciwko siebie raper "Popek" i znany z filmów Patryka Vegi Tomasz Oświeciński. Powalczą prawdopodobnie na kolejnej, w grudniu 2017 roku. Takiego cyrku polskie MMA jeszcze nie widziało...
Paweł Popek Rak
Paweł "Popek" RakFoto: KrólAlbaniiTV/Youtube

Jedni powiedzą, że to genialny marketingowy strzał. Drudzy stwierdzą, że to sportowa kompromitacja i chęć przyciągnięcia widzów do hali i przed telewizory. Prawda leży po środku, a federacja już zaciera ręce i liczy zyski z pay-par-view.

Dla Pawła "Popka" Mikołajuwa, rapera znanego z zespołu "Firma" a potem "Gangu Albanii" będzie to trzecia walka w najbardziej prestiżowej polskiej organizacji. W pierwszej szybko przegrał z byłym strongmanem Mariuszem Pudzianowskim, w drugiej jeszcze szybciej zbił kulturystę i YouTubera, Roberta Burneikę.

Teraz dostał rywala jeszcze bardziej egzotycznego. Oświeciński co prawda trenował judo, ale znany jest głównie z ról w filmach Patryka Vegi - "Służbach Specjalnych", dwóch ostatnich częściach "Pitbulla", czy zniszczonego przez recenzentów "Botoksu".

22 października KSW drugi raz w swojej historii zorganizuje walkę poza granicami Polski. Wcześniej potwierdzono m.in. pojedynki Pudzianowskiego z Jamesem McSweeneyem, Mateusza Gamrota z Normanem Parke'm, czy Macieja Jewtuszki z Davidem Zawadą. Do oktagonu - po pobycie w areszcie - wróci Michał Materla. Jak anonsuje federacja, "Popek" i "Strachu" w Irlandii staną na przeciwko siebie "twarzą w twarz", a krew poleje się prawdopodobnie na kolejnej gali, w grudniu tego roku.

kbc

Zobacz więcej na temat: MMA Sporty walki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak